Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Клінічні випадки. Кульшовий суглоб. Біль у стегні.

ARS синдром

Хамстрінг синдром

Детальніше

Коксартроз

Деформуючий артроз кульшового суглоба

Детальніше

Дисплазія кульшового суглоба

 

Детальніше

Аваскулярний некроз

Асептичний некроз головки стегнової кістки

Детальніше

Пошкодження суглобової губи

 

Детальніше

Трохантерит

Запалення місця прикріплення великого вертлюга стегнової кістки

Детальніше

Феморо-ацетабулярний імпінджмент

 

Детальніше

Клінічні випадки. Кульшовий суглоб. Біль у стегні.

Біль в стегні виникає зазвичай при патології кульшового суглобу, поперекового відділу хребта або з’являтися після звичайної перевтоми. Але, якщо болять ноги декілька днів і не проходить біль у стегні, потрібно негайно звертатись до лікаря. Біль у стегні

Біль у стегні – часта причина звернення за допомогою, що пов’язано з обмеженням рухів хворого і неможливістю себе обслуговувати. Зазвичай біль в стегні турбує людей похилого віку. Але також часто болять стегна і у людей працездатного віку і у дітей. Які причини болю в стегні?

Причиною болю в стегні може бути звичайна перевтома, але часто цей симптом є ознакою серйозного захворювання.

Основні причини, що викликають біль в стегні:

  • Артроз кульшового суглобу (коксартроз). Дуже часта причина, що викликає біль в стегні, обмежує життєдіяльність людини та часто приводить до інвалідності. Як правило, хвороба виникає спочатку в одному суглобі. Потім в іншому за рахунок підвищеного навантаження на нього. Хворіють частіше жінки після 40 років.
При коксартрозі турбує біль в нозі, що поширюється по стегну до коліна, також часто турбує біль у паху. Біль локалізується по передньобоковій або задній поверхні стегна. Посилюється при рухах і зменшується в спокої. Також хворий не може привести ногу до живота або відвести вбік. Також можна почути, як хрустять суглоби при рухах, що пов’язано з ковзанням суглобових поверхонь по нерівній поверхні пошкодженого хряща і за рахунок відкладення солей кальцію. З часом можна спостерігати вкорочення кінцівки.
  • Артрит – запалення кульшового суглобу, що викликане інфекційним збудником або виникає внаслідок системних захворювань сполучної тканини (ревматоїдний артрит); при цьому біль в стегні виникає зазвичай вночі, в стані спокою і зменшується при рухах.
  • Дисплазія кульшових суглобів – якщо лікування не почато свєчасно, це може ускладнитись артрозом, що викликає біль в стегні і обмежує рухи.
  • Хвороба Пертеса – остеохондропатія головки стегнової кістки, яка виникає при порушенні її кровопостачання. На початковій стадії може турбувати незначний біль в стегні і суглобі, пізніше клінічна картина наростає з появою кульгання і вкороченням кінцівки.

ГОСТРУ біль  може викликати безліч причин – від банального перенапруги кінцівок до дуже важких захворювань.

Тому якщо болі повторюються і набувають регулярного характеру – необхідно терміново звернутися до фахівця. Щоб встановити діагноз і призначити лікування. Адже деякі захворювання кінцівок безпосередньо ведуть до стійкої інвалідності. Одним з них є хвороба Пертеса – асептичний некроз головки стегнової кістки у дорослих (АНГБК). Як правило, вона вражає чоловіків цілком працездатного віку – 30-50 років. Причому в половині випадків страждають обидві ноги. Причини захворювання можуть бути самими різними:
  • травми шийки стегна,
  • прийом деяких ліків (найчастіше – високих доз глюкокортикоїдних гормонів),
  • тривалий вплив високого тиску (водолази, шахтарі),
  • часте вживання алкоголю (він сприяє пошкодження кровоносних судин, що може стати причиною некрозу) ,
  • хронічні порушення обміну речовин (цукровий діабет, ожиріння, гострі та хронічні панкреатити, хвороба Гоше, кесонна хвороба та ін.)
Результатом же захворювання є омертвіння частини кісткової речовини головки стегнової кістки з наступним її руйнуванням. На жаль, діагностика АНГБК на ранній стадії утруднена. Традиційне рентгенологічне обстеження починаються патологічних змін не виявляє. Зберігається сферична поверхня голівки стегна, суглобова щілина залишається звичайної ширини. Рентген не завжди дозволяє відповісти на питання про точної локалізації та розмірах патологічного процесу. А також про стані хряща і навколосуглобових тканин і простежити динаміку відновлення зони ураження.