Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

ARS синдром

ARS-синдром (Синдром привідних м’язів стегна)

Синдром привідних м’язів стегна або ARS-синдром – це неприємне захворювання, що супроводжується запаленням і болем. Виникає через постійні перевантаження м’язів стегна. Зустрічається у футболістів, танцюристів. Іноді хвороба виникає самостійно, але частіше буває як доповнення до розвитку артрозу тазостегнового суглоба.

Він виникає внаслідок перевантаження опорно-рухового апарату і призводить до дегенеративно-дистрофічних змін в цій локації

Синдром привідних м’язів стегна або ARS-синдром – це неприємне захворювання, що супроводжується запаленням і болем. Виникає через постійні перевантаження м’язів стегна. Зустрічається у футболістів, танцюристів. Іноді хвороба виникає самостійно, але частіше буває як доповнення до розвитку артрозу тазостегнового суглоба.

Тривалі інтенсивні, однотипні фізичні навантаження, при яких скорочуються м’язи стегна, що приводять, прямі і косі м’язи живота призводять до мікротравматизації зв’язкового апарату цих м’язів. Подальше повторення травматизації потенціює виникнення запальних, а надалі і дегенеративних змін у сухожиллях та м’язах. Іноді можуть виникати “розриви” сухожиль цих м’язів. Найчастіше АРС-синдром виникає у спортсменів, переважно у футболістів, хокеїстів, регбістів.

ARS-синдром

Симптоми

АРС-синдром проявляється болем у пахвинній ділянці та нижній частині живота різної інтенсивності частіше з одного боку. Біль віддає по ходу м’язів стегна, що приводять, які прикріплюються до лонного зчленування. При пальпації відзначається локальна болючість у місцях прикріплення м’язів стегон і прямого м’яза живота до лонного зчленування. Болі, як правило, виникають або значно посилюються при фізичних навантаженнях, при яких максимально включаються м’язи стегна, що приводять (біг, прискорення, удари ногою по м’ячу)

Діагностика

Для встановлення остаточного діагнозу потрібно огляд ортопеда і проведення апаратних досліджень. Запідозрити ARS синдром дозволяє характерний анамнез (інтенсивні одноманітні несиметричні навантаження), скарги біль у паху, що посилюються при рухах.

Для підтвердження призначаються такі інструментальні методики:

  • Рентгенологічне дослідження. При тривалому перебігу синдрому ARS на рентгенограмах тазу виявляється наявність дегенеративно-дистрофічних змін у зоні зчленування лонних кісток. Можливі характерні ураження крижово-клубових суглобів.
  • УЗД лонного зчленування. У ході сонографії оцінюється стан хрящових та кісткових структур, верхніх відділів м’язів стегна, областей прикріплення їх сухожиль (ентезів). За результатами процедури визначається розширення симфізу, дегенерація сухожильних та м’язових волокон, особливо виражена в зоні, що прилягає до кістки.
  • МРТ області тазу. Сканування дозволяє візуалізувати запалення та дегенерацію в ентезах і прилеглих частинах сухожиль, а також в області симфізу та крижово-клубових зчленувань.
ARS-синдром

На томограмах видно місце та ступінь розриву сухожилля або м’язи, а також супутні набряк та крововилив. Магнітно-резонансна томографія дозволяють побачити потовщення хамстрінг-м’язів

ARS-синдром. Лікування

Стандартні методи лікування. Консервативне лікування АРС-синдрому зазвичай включає локальні ін’єкції кортикостероїдів, нестероїдну протизапальну медикаментозну терапію. Також при цьому використовують різні види фізіотерапії (електрофорез з анестетиками, струми Бернара, лазеротерапію). Ефективність такого лікування не перевищує 20%. Крім цього, тривалий прийом деяких препаратів пов’язаний з серйозними ускладненнями. Наприклад, часте застосування кортикостероїдів призводить до дегенеративних змін сухожиль, їх розволокнення та їх ослаблення. Також прийом нестероїдних протизапальних препаратів може призвести до захворювань шлунка і кишечника. Оперативне лікування застосовується при значному пошкодженні або повному розриві сухожилля м’язів. Однак, враховуючи те, що цим захворюванням у більшості страждають спортсмени, їхнє повернення до серйозних спортивних навантажень після операції під великим питанням.

Все більшої популярності набуває пролотерапія – сучасний напрямок регенеративної медицини, що полягає у застосуванні ін’єкційних технік препаратами факторів росту або субстанцій, які стимулюють їх локальне вивільнення. Введення зазначених препаратів (біотехнологічних продуктів) призводить до запуску каскаду імунних реакцій в ушкодженій ділянці та стимулювання процесів регенерації пошкоджених чи дегенерованих змін суглоба.

Дані останніх досліджень та досвід багатьох європейських клінік показує високу ефективність регенеративних методів лікування у поєднанні з ударно-хвильовою терапєю.

PRP-ТЕРАПІЯ

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

ГИАЛУРОНОВА КИСЛОТА

ГИАЛУРОНОВА КИСЛОТА

Детальніше

КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

Детальніше

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

Детальніше

ARS-синдром. Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

ARS-синдром
ARS-синдром

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!