Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Синдром Де Кервена

Синдром Де Кервена

Хвороба де Кервена(Стенозирующий тендовагинит ) протікає з запальним процесом на зв’язках, їх набряком і потовщенням. Канал, в який поміщається сухожилля зі своєю оболонкою, внаслідок їх збільшення в розмірах звужується, тому порушується нормальна функціональність роботи всієї кисті. Синдром розвивається поступово, і носить хронічний характер.
Жінки страждають від цієї хвороби частіше, ніж сильна половина людства, так само як літні схильні до неї більшою мірою, ніж молоді люди.

Сухожилля м’язів щільно прикріплені до шиловидного відростка променевої кістки за допомогою розташованого вище утримувача, який створює фіброзно-кістковий тунель. Потовщення утримувача і сухожиль в результаті гострої або повторюваної травми перешкоджає їх нормальному ковзанню всередині оболонки. Це викликає запалення і подальший набряк потовщення сухожилля, посилюючий місцевий здавлюючий ефект. Мікроскопічно в оболонці сухожилля виявляються запальні клітини.

Приблизно у 10% пацієнтів між двома вищеописаними м’язами є перегородка. Відсутність перегородки пов’язано з дуже високими (майже 100%) показниками повного зникнення симптомів при медикаментозному лікуванні. Наявність перегородки збільшує ймовірність того, що буде потрібне хірургічне втручання.

Розвиток синдрому Де Кервена може бути пов’язано з професійною діяльністю або з сильним навантаженням на руку при виконанні побутових робіт (вижимання білизни руками, підняття дітей та ін.).

Синдром Де Кервена

Синдром Де Кервена. Симптоми

Гостра форма перебігу хвороби змушує звертатися за лікарською допомогою вже на ранніх стадіях розвитку. Відбувається так тільки в 5-7% -ах всіх випадків. В іншому ж синдром де Кервена протікає досить спокійно.
При опитуванні пацієнтів лікарям вдається встановити, що незначний больовий синдром виникав при сильному відведення або розгинанні великого пальця або різкому ривку кисті. Біль супроводжує прогресуючу стадію хвороби при будь-яких здійснюються рукою рухах. Неприємні відчуття можуть рухатися вгору до плечового поясу і ліктя.

Діагностика

Першим проводиться тест на рухливість руки. Пацієнту слід покласти руки на рівну поверхню і відхилити їх у напрямку до останнього пальця.
Кут відхилення здорової і хворої руки буде відрізнятися: в першому випадків він більше. Для виконання тесту Фінкельштейна хворому необхідно зігнути великий палець, притиснувши його до долоні.

Біль не дозволить зробити цього для хворої руки. При захопленні предмета двома першими пальцями і спробі витягти цей предмет, потягнувши за нього, першої відпустить річ уражена кінцівка. Присутня біль не дозволить утримувати його сильніше. Для постановки діагнозу Синдром Де Кервена недостатньо опитування хворого і промацування руки на предмет ущільнень, потрібно також інструментальне обстеження:

  • магнітно-резонансна томографія
  • ультразвукове дослідження
  • рентгенографія

На знімку буде чітко видно стан каналу: він звужений і підданий звапнінню. Інші види досліджень дозволяють дати оцінку оточуючим м’яких тканин. При тривалому розвитку хвороби вдається виявити кісткові зміни структур.

Лікування
Лікування

Практично всі консервативні методи лікування в тій чи іншій мірі застосовуються при лікуванні травм і захворювань кисті. Звичайно, за наявності показань та їх можливої ефективності.

  • Іммобілізація променево-зап’ясткового суглоба, кисті та фаланг пальців при травмах. Для цього використовують гіпсові пов’язки або їх сучасні та більш ефективні замінники з полімерів.
  • Медикаментозні методи застосовуються для пригнічення запального процесу, покращення живлення (трофіки) тканин та відновлення кровопостачання, відновлення нервів при їх пошкодженні (травми, стиснення, розтяжіння, контузії, ішемії тощо), зняття набряку, усунення больових відчуттів.
  • Кінезіологічне та біомеханічне тейпування, за відсутності протипоказань, можна застосовувати з перших днів лікування. Про застосування тейпів у травматології ми неодноразово говорили у наших оглядах.
  • Дослідження стовбурових клітин при лікуванні травм та захворювань у травматології давно з царини фантастики стало звичною процедурою, яка, до того ж, довела свою ефективність. Серед них: PRP, мезенхімальні стовбурові клітини – МСК, ін’єкції мікрофрагментованої жирової тканини (MFAT). Про особливості застосування гіалуронової кислоти в травматології ми докладно говорили в огляді.
  • ЛФК і гімнастика.

Для відновлення рухливості і в профілактичних цілях рекомендується робити спеціальну гімнастику для пальців. Виконувати її слід 1-2 рази протягом дня. Розминка є:

  • Імітацію гри на піаніно
  • Витягування зімкнутих в пальцях рук назовні і всередину
  • Послідовний самомасаж рук

При монотонному вигляді роботи рук слід давати час на відпочинок, під час якого рекомендується масажувати долоню, приділяючи увагу і великого пальця. У відновлювальному періоді виконання вправ з лікувальної гімнастики обов’язково.

Синдром Де Кервена

Синдром Де Кервена

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

Синдром Де Кервена

МАГНІТО-ЛАЗАРНА ТЕРАПІЯ

Детальніше

Синдром Де Кервена

КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

Детальніше

Синдром Де Кервена

ГИАЛУРОНОВА КИСЛОТА

Детальніше

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Синдром Де Кервена
Синдром Де Кервена

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!