Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Ліктьовий бурсит

Ліктьовий бурсит

Бурсит ліктевого відростка (Ліктьовий бурсит) стан, що характеризується пошкодженням тканин і запаленням сумки (бурси) ліктевого відростка (невеликий заповнений рідиною мішечок, розташований в задній частині ліктя), що може бути джерелом болю в задній частині ліктя. Бурсит часто розвивається при однакових повторюваних рухах і /або надмірному навантаженні на суглоб.

Так, причиною бурситу ліктевого суглоба можуть стати заняття спортом (теніс, гольф, хокей), робота ювеліром, гравірувальником, годинникарем, робота за комп’ютером. Схильні до бурситу ліктевого суглоба й пацієнти, які страждають артрозом, подагрою. У нормі людина не може відчувати або побачити бурсу. Якщо відбувається запалення бурси ліктевого відростка, то з’являється потовщення шкіри і набряклість на задній частині ліктя. Бурса також може бути заповнена рідиною і тоді виглядає як маленька м’яка кулька – трохи схожа на кісту.

У більшості випадків (при неінфікованих бурситах і не пов’язаних з артритом) ліктевий бурсит безболісний або злегка болючи й. Рух в ліктевому суглобі не порушується. Якщо бурса інфікована (“септичний” бурсит ліктевого відростка), то, як правило, розвивається біль, почервоніння і болючість в лікті.

Ліктьовий бурсит. Симптоми

Бурсит, пов’язаний з артритом може бути сам по собі безболісним, але може бути біль в суглобі обумовлений артритом. Пацієнти з бурситом ліктевого відростка зазвичай відчувають біль, і припухлість в задній частині ліктя. Біль зазвичай посилюється, коли, спираються на лікоть або при згинанні/випрямленні ліктя. У менш важких випадках, пацієнти можуть відчувати тільки біль і скутість в лікті в спокої після таких видів діяльності як носіння сумки. Крім того такі види діяльності як використання молотка або випрямлення ліктя проти опору теж можуть викликати біль на початкових стадіях.

У міру прогресування, пацієнти можуть відчувати симптоми, які збільшуються під час занять спортом або фізичною діяльністю. Пацієнти можуть помітити набряк і появу великого виступу над ліктевим відростком. Більшість пацієнтів з ліктевим бурситом відчувають біль при торканні ліктевого відростка. Іноді можуть прощупуватись невеликі грудочки в ділянці ліктевого відростка. Пацієнти можуть також відчувати слабкість в лікті особливо при спробі випрямити лікоть проти опору.

Ліктьовий бурсит

Діагностика

Будь-який дискомфорт в області ліктя – привід звернутися до лікаря для проведення повноцінної діагностики. На прийомі лікар огляне руку, вивчить особливості клінічної картини, вислухає скарги пацієнта. Оскільки бурсит ліктьового суглобу може мати різні форми (гостру і хронічну), іноді постановка остаточного діагнозу скрутна та вимагає проведення додаткових інструментальних і лабораторних досліджень.

Основні діагностичні методи визначення бурситу ліктьового суглоба:

  • ультразвукова діагностика;
  • рентген ліктя;
  • КТ (комп’ютерна томографія);
  • МРТ (магнітно-резонансна томографія);
  • ендоскопія (огляд ліктя зсередини за допомогою спеціального приладу ендоскопа);
  • ангіографія (візуальне обстеження внутрішньої порожнини суглоба);
  • при необхідності призначають пункцію з бурси для діагностики характеру вмісту суглобової сумки;
  • обов’язково призначають загально-клінічні аналізи крові та сечі.
Ліктьовий бурсит

Симптоматика бурситу має багато ознак, характерних для ряду інших захворювань, тому іноді постановка діагнозу скрутна. Тільки досвідчений лікар може вибрати правильний метод діагностики, поставити точний діагноз і призначити адекватне лікування з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнта.

Лікування
Лікування

Лікування запалення синовіальної сумки ліктя направлено на боротьбу з інфекцією, зменшення почервоніння, зняття набряклості, усунення больового синдрому, відновлення рухливості суглобу, а також поліпшення загального стану пацієнта. Гострий бурсит успішно піддається консервативній терапії, тобто без хірургічного втручання. Запалення, яке перейшло в хронічну форму або триває більше 4-6 тижнів – показання для проведення операції. Спосіб лікування бурситу ліктя підбирає лікар у індивідуальному порядку, враховуючи стан здоров’я пацієнта, а також особливостей перебігу захворювання у конкретному випадку.
Важливе правило успішної терапії – повний спокій, піднесення кінцівки, максимальний холод, компресія за допомогою еластичних бинтів, дотримання дієти і забезпечення максимального спокою для руки. У неускладнених випадках при асептичному бурситі можливо амбулаторне лікування з умовою суворого дотримання призначень лікаря.

Терапія бурситу включає в себе такі процедури:

  • Зняття навантаження і повну іммобілізацію кінцівки.
  • Медикаментозна терапія за допомогою ін’єкційних антибіотиків, знеболювальних та нестероїдних протизапальних препаратів.
  • Фізіопроцедури, що включають вібротерапію, магнітотерапію, електрофорез, фонофорез, ударно-хвильову терапію, озонотерапію, ультразвукову дію з гормональними або протизапальними препаратами.

Ліктьовий бурсит

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

Ліктьовий бурсит

МАГНІТО-ЛАЗАРНА ТЕРАПІЯ

Детальніше

Ліктьовий бурсит

КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

Детальніше

Ліктьовий бурсит

ДІАГНОСТИЧНО-ЛІКУВАЛЬНА ПУНКЦІЯ

Детальніше

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Ліктьовий бурсит
Ліктьовий бурсит

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!