Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Клінічні випадки. Біль у кисті руки

Хвороба Нотта

Стенозуючий лігаментит

Детальніше

Тунельний синдром

 

Детальніше

Гангліозна кіста

Гангліон, гігром

Детальніше

Синдром Де Кервена

Стенозуючий тендовагініт

Детальніше

Різартроз

Артроз великого пальця руки

Детальніше

Хвороба Кінбека

Асептичний некроз напівмісячної кістки

Детальніше

Контрактура Дюпюітрена

 

Детальніше

Біль у кисті руки

Зап’ястя може боліти через запалення сухожиль (тендиніт) і суглобової сумки (бурсит). Ці захворювання розвиваються внаслідок травм та надмірних навантажень на променево-зап’ясний суглоб. Біль у кисті руки і лучезапястном суглобі після удару – знайомий стан у боксерів, каратистів і інших представників контактних видів спорту. Не рідкість вони і в побуті, адже іноді «на емоціях» людина може вдарити кулаком в стіну або інший твердий предмет. Поява різкою або ниючий біль після удару – ознака травматичного пошкодження тканин руки. "</p

Причини болю в зап’ясті після удару

Залежно від сили удару і їх кількості, вихідного стану лучезапястного суглоба, положення руки в момент контакту з поверхнею може виникати то чи інше ушкодження. У молодого здорової людини навіть сильний удар може закінчитися забоєм, в той же час навіть незначний вплив у людини з остеопорозом викличе перелом. Ось найбільш типові причини болю в зап’ясті після травми:
  • Перелом променевої кістки в типовому місці. Симптоми: різкий біль, набряклість зап’ястя і нижній частині передпліччя, іноді – деформація передпліччя. Перелом зі зміщенням буде хворіти сильно і точно не залишиться непоміченим. «Тріщинка» ж часто не діагностується відразу.
  • Перелом човноподібної кістки. Набряк і біль в зап’ясті доповнюються набряком кисті. Біль посилюється при рухах великого пальця.
  • Надрив або розрив зв’язок кисті і зап’ястя. Симптоми можуть нагадувати перелом або бути мало помітними.
  • Забій лучезапястного суглоба, контузія кісток. На перший погляд незначна травма іноді залишає важчі наслідки, ніж переломи. Може ускладнюватися гемартрозом (кров’ю в суглобі), обмеженням його рухів, хронічним болем.

Симптоми тунельного синдрому

Головним симптомом запалення нерва є гострий біль. Але він не з’являється в один момент, біль наростає поступово і стає інтенсивнішим. Більшість людей, вперше зіткнувшись з болем у запятску, не поспішають записуватись до лікаря, адже думають, що проблема минетьяс сама собою. Першими симптомами, які мають насторожити, є:
  • Поколювання й оніміння. Ці відчуття в долоні з акцентом на великому та середньому пальцях. Напади оніміння можуть траплятися серед ночі чи під ранок, а можуть заявити про себе за певних умов, скажімо, під час руху.
  • Мандрівний біль. Простріли в зап’ястку схильні до подорожей у напрямі передпліччя, хоча рідко перетинають кордон ліктя.
  • Слабкість в руках і пальцях. Наприклад, стає важко донести до рота, чашку або склянку з водою
  • Температурні перепади. Руки зненацька холодіють чи пітніють.

Що робити у разі виникнення тунельного синдрому?

У разі появи одного чи всіх вищеперелічених симптомів, слід звернутись до лікаря отропеда-травматолога. Саме цей лікар допоможе встановити діагноз та дасть свої рекомендації щодо корекції способу життя та лікування. Зазвичай, встановити діагноз можна лише з опису симптомів, але існують також спеціальні тести та інструментальні методики. Тести покликані зрозуміти ступінь ураження нерва, вони проводяться за допомогою постукувань, натискань рукою чи манжеткою. За допомогою УЗД та електронейроміографії лікар перевірить стан нерва. Дискомфорт у зап’ястя — поширена скарга різного віку. Він виникає не лише через хворобу суглобів: куди частіше зап’ястя болить у тих, хто багато пише або сидить за комп’ютером. Як правильно визначити, через що виник біль, і як з нею впоратися?

Можливі причини болю у кисті руки, зап’ясті

Від травм зап’ястя ніхто не застрахований: взимку можна послизнутися і приземлитися на руку, спортсмени одержують вивихи та переломи зап’ястя на тренуваннях, а в побуті можна сильно забити руку навіть удома. Основні травми, від яких виникає біль у руці, це:
  • перелом,
  • вивих,
  • розтягування.
Часто розтягнення приходять разом із вивихами – травмовані зв’язки не можуть нормально утримувати суглоб. Здорове зап’ястя болить від спазмів м’язів, якщо рука постійно напружена у незручній позі. Наприклад, якщо людина цілий день тримає в руці ручку для письма та комп’ютерну мишу. Якщо ігнорувати проблему біль у кисті руки, може розвинутись «тунельний синдром» — защемлення серединного нерва. Це серйозніша патологія, що вимагає медичного втручання.