Радикуліт (Гострий біль у попереку)
Це запальне захворювання внаслідок ушкодження нервових корінців спинного мозку. Радикуліт може бути гострим і хронічним. Гостра форма, на жаль, часто переходить у хронічну. Гострий радикуліт характеризується нестерпним болем, який виникає несподівано та обмежує рухливість людини. Всупереч усталеному уявленню, радикуліт локалізується не тільки в попереку. Він буває кількох різновидів: шийний, шийно-плечовий, грудний і попереково-крижовий.
У клініці «Ортодок» на Вас чекає медична допомога від кращих спеціалістів в галузі ортопедії. Вони розкажуть, як вилікувати уражену ділянку і порадять чим лікувати, щоб уберегти організм від впливу сильних знеболюючих препаратів. В арсеналі клініки представлені сучасні методи діагностики та лікування захворювання на різних стадіях.
За локалізацією розрізняють кілька видів захворювання:
- Шийний радикуліт. Для нього характерні біль і зміни чутливості в задній частині голови. Посилення більових відчуттів відбувається під час рухів головою.
- Шийно-плечова радикулопатія. Від голови біль поширюється на плечі й лопатки.
- У разі грудного радикуліту біль іррадіює в серце або міжребер’я. Виявляється поколювання в руках або їхнє часткове оніміння.
- Попереково-крижова форма радикуліту — найпоширеніший варіант захворювання. Гострий біль виникає в поперековому відділі, захоплює стегно (його передню або задню поверхню). Іноді опускається нижче ходом защемленого нерва. Порушується рухова активність.
Радикуліт. Симптоми
Біль при радикуліті локалізується в залежності від місця ураження нервових корінців.
- При шийному або шийно-плечовому радикуліті болить шия, іноді виникає головний біль, запаморочення, дискомфорт у плечах, потилиці. У деяких випадках це може вплинути на погіршення слуху, зору або координацію рухів. Щоб підтвердити зв’язок цих симптомів із запаленням нервових корінців, необхідно зробити рентген шийного відділу хребта, адже скарги на запаморочення, погіршення координації рухів і слуху можуть бути пов’язані з іншими причинами.
- При грудному радикуліті відчувається біль, що охоплює грудну клітку.
- При попереково-крижовому радикуліті виникають скарги, найтиповіші для терміну “радикуліт”: біль у попереку, біль при ходьбі, неможливість нахилитися чи розігнутися, біль у стегні, сідниці або нозі.
- При радикуліті будь-якої локалізації біль зазвичай з’являється раптово, посилюється під час підйому рівної ноги лежачи, при нахилах голови вперед, а також при кашлю та чханні.
У деяких випадках запалення нервових корінців може призвести до втрати чутливості або оніміння кінцівки.
Лікування
Пацієнти звертаються за медичною допомогою в основному, коли радикуліт протікає гостро. Щоб максимально швидко зняти біль та зменшити вираженість інших симптомів, застосовують інтенсивну терапію. При наявності показань лікар проводить лікувальну блокаду хребта. Це ін’єкційна методика, яка передбачає введення невеликих доз препаратів у вогнище патологічного процесу. За рахунок місцевого впливу ін’єкція забезпечує моментальне зняття болю, а також забезпечує виражений протизапальний ефект. Це сприяє зменшенню набряку та поліпшенню рухливості ураженого радикулітом сегменту.
- Лікувальна фізкультура, що сприяє збільшенню обсягу рухів та зміцненню м’язів;
- Масаж спини;
- Фізіотерапевтичні процедури: ультразвук, магнітно-лазерна терапія та ін.;
Все більшої популярності набуває пролотерапія – сучасний напрямок регенеративної медицини, що полягає у застосуванні ін’єкційних технік препаратами факторів росту або субстанцій, які стимулюють їх локальне вивільнення. Введення зазначених препаратів (біотехнологічних продуктів) призводить до запуску каскаду імунних реакцій в ушкодженій ділянці та стимулювання процесів регенерації пошкоджених чи дегенерованих змін суглоба.
Під час першої консультації лікар також проводить огляд пацієнта, вивчає його симптоми та історію хвороби. Зіставивши дані, фахівець визначає діагноз, який став причиною розвитку радикуліту. Іноді для підтвердження або уточнення діагнозу він може направити пацієнта на інструментальні обстеження.
Як лікувати радикуліт далі, лікар вирішує в залежності від основного діагнозу, який і спровокував развиток синдрому. Лікувати радикуліт тільки симптоматично не можна. Якщо не виявити основний діагноз та не провести відповідне лікування, захворювання може прогресувати, загострюватися та часто викликати розвиток радикуліту.
PRP-ТЕРАПІЯ
ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ
МАГНІТО-ЛАЗАРНА ТЕРАПІЯ
УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ
Клінічний випадок
Клінічний випадок процесі написання….
Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!