Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Неврома Мортона

Неврома Мортона

Це фіброзні зміни, що виникають на міжпальцевому нерві внаслідок хронічної мікротравматизації. Зазвичай уражається нерв між 3-м та 4-м пальцями стоп. Зазвичай зустрічається одностороннє ураження нерва, але іноді спостерігається і двостороннє. Істина частота невроми Мортона не вивчена. Відомо лише, що вона приблизно у 5 разів частіше зустрічається у жінок. Права та ліва стопи вражаються однаково часто. Вік пацієнтів складає, зазвичай, близько 45 років.

Точна причина розвитку невроми Мортона невідома. Сам автор, на честь якого названо це захворювання, припускав, що джерелом болю у таких пацієнтів є запалення капсули плесно-фалангового суглоба. На сьогодні вважається, що причиною невроми є повторювані локальні перенавантаження переднього відділу стопи, що спричиняють локальне подразнення нерва.
Також припускають судинні, анатомічні, травматичні, системні, біомеханічні та інші причини захворювання. Подразнення нерва та його подальші зміни можуть бути пов’язані зі скороченням згинача пальців, яке призводить до зміщення нерва у напрямку міжплеснової зв’язки.
Згідно з іншої теорії, гіпертрофія м’яких тканин в міжплесновому проміжку призводить до ішемії (стиснення) нерва. Нарешті, деякі автори вважають, що причиною невроми є лише особливості біомеханіки стопи: відносно рухлива четверта плеснова кістка зміщується у напрямку відносно нерухомої третьої плеснової кістки, і у фазі відштовхування при ходінні нерв внаслідок цього зміщується до міжплеснової зв’язки.
У розвитку невроми стопи ключове значення мають як фактори ендогенного характеру, так і генетичні причини. До етіологічних моментів, що беруть участь у формуванні тунельного синдрому (невроми Мортона), входять:

Спровокувати хворобу можуть такі фактори:

  • Поперечна розпластаність стоп
  • Носіння вузького взуття та взуття на високих підборах
  • Носіння плоского взуття
  • Зайва вага
  • Наявність гематом в області розташування нерва
  • Різноманітні патологічні процеси в області судин

Неврома Мортона. Симптоми 

Найчастіше пацієнт відмічає больові відчуття. Їх інтенсивність та характери прямо пов’язані з розмірами утворення та місцем його розташування. При перших ознаках захворювання виникає незначний свербіж або легке поколювання. Подібні симптоми спостерігаються після тривалого перебування у положенні стоячи або тривалих фізичних навантаженнях. Для усунення дискомфорту пацієнту буває достатньо нічного відпочинку.

Не рідко неврома викликає й такі симптоми:

  • Біль в ділянці 3-го та 4-го пальців, що має ниючий, пекучий характер
  • Відчуття стороннього тіла в міжпальцевому проміжку
  • Відчуття “прострілів” в стопу
  • Неможливість довго пересуватись, навіть у зручному взутті

Діагностика

Неврома Мортона

Виконання комп’ютерної томографії стопи рідко дає будь-яку інформацію у зв’язку з відсутністю відкладення мінералів у даному м’якотканному утворенні. Однак завдяки методам рентгенографії іноді можна визначити узурацію кістки в місці здавлення невромомою.
Зазвичай пацієнти звертаються після декількох місяців і навіть років від початку захворювання!
Це пов‘язано зі складністю діагностики і звичайними переконаннями пацієнта – «думала саме пройде». Нажаль само не пройде, неврому треба лікувати!

Найбільш інформативним методом діагностики невроми, на мою думку є УЗД стопи.
Звичайно Ви запитаєте чому не МРТ? Відповідаю: на МРТ, досить часто плутають неврому з бурситом. А цей діагноз потребує іншого підходу у виборі лікування. Під час УЗД можливо побачити чи піддається утворення компресії датчиком.
Піддається- бурсит.
Не піддається- неврома.

Лікування
Неврома Мортона. Лікування

Лікування. Звичайно потрібно починати з індивідуальної ортопедичної устілки. Устілка збільшить проміжок між плесними кістками і зменшить тиск на неврому. І,зазвичай, пацієнт вже має менший дискомфорт та біль. Про фізіотерапевтичні методи та блокади гормональними препаратами писати не будемо. Вже досить багато описано і на нашу думку ці методи є не ефективними.
Також існує застарілий метод лікування, який ще пропонують російські лікарі.
Цей метод полягає в створені штучного перелому 3-ої та 4-ої плесних кісток в області невроми. Вважємо цей метод досить травматичним, як фізично, так і психологічно. Та має довгий період реабілітації.
Оперативне лікування технічно не складне, достатньо ефективне, але знову ж таки період реабілітації займатиме деякий час.

Неврома Мортона

Найефективніше рішення це радіочастотна деструкція невроми Мортона.
Метод досить не складний у виконанні і найприємніше те, що після процедури пацієнт одразу встає на свої обидві ноги і відправляється додому.
Є нюанси у показаннях для проведення радіочастотної деструкції.
Основним є розмір невроми. Якщо неврома більше 1-го см цей метод може бути не ефективним і доводиться застосовувати оперативне лікування.

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

Детальніше

ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ

Детальніше

МАГНІТО-ЛАЗАРНА ТЕРАПІЯ

Детальніше

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Неврома Мортона
Неврома Мортона

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!