Коліно стрибуна. Тендиніт наколінника
Коліно стрибуна – це запалення зв’язки, найбільш часто зустрічається в тих видах спорту, де мають місце “ривкові” стрибки і розгинання колінного суглоба – це баскетбол, фехтування, стрибки в висоту. Існує думка, що діагноз «коліно стрибуна» найчастіше отримують спортсмени-початківці, так як м’язи і сухожилля ще не зовсім підготовлені до перевантажень.
Коліно стрибуна – це запальний синдром у зоні суглоба коліна. Він пов’язаний із накопиченням мікро-пошкоджень сухожиль чашечки чи чотириголового м’яза, які з часом викликають біль та створюють складнощі під час спортивної чи щоденної фізичної активності.
Постраждати від синдрому можуть як аматори, так професійні атлети таких видів спорту як баскетбол, волейбол, футбол, гандбол, велоїзда, тощо. Фактично, запальний синдром виникає внаслідок постійного повторення одних і тих самих рухів, які з часом перенавантажують суглоб коліна і його структури.
У клініці «Ортодок» на Вас чекає медична допомога від кращих спеціалістів в галузі ортопедії. Вони розкажуть, як вилікувати уражену ділянку і порадять чим лікувати, щоб уберегти організм від впливу сильних знеболюючих препаратів. В арсеналі клініки представлені сучасні методи діагностики та лікування захворювання на різних стадіях.
Коліно стрибуна. Симптоми
Симптоми тендиніту власної зв’язки надколінка, включають біль над/під колінною чашечкою, яка у своїй проксимальній частині, розташована під сухожильною тканиною чотириголового м’яза, а у дистальній частині приєднана до горбистості великогомілкової кістки. Сили, що впливають на колінний суглоб і його сухожилля під час фізичної активності створюють надмірне навантаження, тертя. В результаті чого виникають мікро-пошкодження сухожильної тканини та її волокна починаються рватися.
Такий ефект, зазвичай, виникає під час стрибків, приземлень, прискорень чи просто бігу на довгі дистанції. Також, ризик виникнення запалення пов’язаний із прямими ударами чи падіннями на коліно, що здатні викликати у сухожильній тканині дегенеративні зміни, які з часом провокують больові та запальні проявлення. Раніше вважалося, що першопричиною коліна стрибуна є запальний процес у сухожильній тканині, але найновіші дослідження показали, що основною причиною цього запального синдрому є дегенеративні зміни у сухожильній тканині, які накопичуються з часом. Коліно стрибуна має дві форми: форма, при якій біль з’являється над чашечкою і вражає сухожилля чотириголового м’яза; форма, коли біль виникає під чашечкою і вражається сухожилля чашечки. Друга форма є більш частою.
Коліно стрибуна. Діагностика
Для підтвердження діагнозу і оцінки стану суглоба лікар травматолог-ортопед після огляду та збору анамнезу призначає наступні дослідження:
- лабораторні дослідження , що включають в себе аналіз крові і аналіз суглобової рідини;
- проведення рентгенографії , як правило дане дослідження проводитиметься на останній стадії перебігу захворювання;
- магнітно-резонансна томографія і комп’ютерна томографія, показують наявність надривів і змін в сухожиллях. Як правило призначається перед проведенням операції, для складання плану її проведення;
- ультразвукова діагностика , допомагає визначити зміну структури сухожиль і найближчих тканин.
Правильна діагностика дозволяє визначити не тільки наявність стадію розвитку захворювання, але і визначити, яке саме сухожилля і в якому місці схильне запалення.
Лікування
Лікування зазвичай починають з консервативних методів:
- Правильний розподіл навантажень і відпочинку;
- Нестероїдні протизапальні препарати;
- Зміна режиму тренувань у спортсменів;
- Носіння наколінника;
- Внутрішньосуглобове введення препаратів гіалуронової кислоти;
- Регенеративна терапія (використання методик клітинної терапії – стромально-васкулярні фракції жирової тканини (SVF-терапія). МСК кісткового мозку (мезенхимально-стовбурові клітини), PRP (збагачена тромбоцитами плазма)
Після цього призначають програму реабілітації, в основі якої лежить розтяжка м’язів-розгиначів, клубово-великогомілкового тракту, зв’язок, що утримують надколінок, і задньої групи м’язів стегна. Нарощування сили чотириголового м’яза, особливо косої частини медіального широкого м’яза, як основного обмежувача рухливості надколінка.
Крім вправ можна призначити еластичне бинтування колінного суглоба. Фіксацію надколінника бандажем або ортопедичним апаратом. Біомеханічне тейпування певною мірою замінює носіння бандажа і сприяє стабілізації надколінка. Кінезіологічне тейпування сприяє зменшенню болю, зняттю набряку і запалення.
PRP-ТЕРАПІЯ
ГИАЛУРОНОВА КИСЛОТА
КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ
УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ
Клінічний випадок
Клінічний випадок процесі написання….
Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!