Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Хвороба Кінбека

Хвороба Кінбека. (Асептичний некроз напівмісячної кістки)

Хвороба Кінбека – це неспецифічний остеонекроз напівмісячної кістки. Спочатку протікає безсимптомно або супроводжується неінтенсивними болями при фізичних навантаженнях. Потім на тлі руйнування кістки утворюється патологічний перелом. Болі, обмеження рухів наростають, м’язи передпліччя поступово атрофуються. У результаті хвороби формується деформація напівлунної кістки різного ступеня вираженості.

Хвороба Кінбека (остеохондропатія напівмісячної кістки, асептичний або аваскулярний некроз напівмісячної кістки) – захворювання, що супроводжується ізольованим руйнуванням кістки куп’ястя, що бере участь в утворенні промінного суглоба. Зустрічається досить рідко, зазвичай страждають люди 20-40 років, що займаються ручною фізичною працею. Вражається переважно провідна рука (у правшої – права, у лівшів – ліва), в 10% випадків патологія носить двосторонній характер. Чоловіки хворіють частіше жінок.У клініці «Ортодок» на Вас чекає медична допомога від кращих спеціалістів в галузі ортопедії. Вони розкажуть, як вилікувати уражену ділянку і порадять чим лікувати, щоб уберегти організм від впливу сильних знеболюючих препаратів. В арсеналі клініки представлені сучасні методи діагностики та лікування захворювання на різних стадіях.

Хвороба Кінбека

Некроз вважається асептическим, так як в відмирання тканини кістки не беруть участь мікроорганізми, а причиною служить недолік харчування кістки з кількох причин:

  • Порушення харчування через мікротравми під час професійної діяльності, при якій велике навантаження припадає на полулунную кістка, як на центральну ланку всієї структури кисті (робота столяра, слюсаря).
  • Вроджена аномалія, яка характеризується короткою ліктьовий, рідше променевої, кісткою, порушуючи будова і розподіл навантаження на кіст ь.
  • Різні захворювання, що порушують будова судин і циркуляцію крові по ним.
  • Вроджена ненормальне будова і форма півмісяцевої кістки.
  • Деякі супутні захворювання по невизначених причин можуть поєднуватися з хворобою Кінбека (системний червоний вовчак, подагра, дитячий церебральний параліч, серповидноклітинна анемія).

через постійні навантажень, тиску, дрібних травм, судини, що живлять полулунную кістка, некротизируются, що призводить до нестачі надходження харчування до неї.

Симптоми

В окремих випадках спостерігається безсимптомний перебіг, патологія виявляється випадково. У типовому варіанті початок може бути поступовим або раптовим. У першому випадку дискомфорт і неінтенсивні болі без чіткої локалізації з’являються ще до перелому напівмісячної кістки. Хворобливі відчуття провокуються значними фізичними навантаженнями, зникають у спокої. У другому випадку перший больовий напад відзначається на тлі патологічного перелому.
Біль досить гострий, але не досягає такого ступеня, як при звичайних переломах. Обмеження рухів незначне. Потім інтенсивність і тривалість болю поступово наростають. При пальпації зона найбільшої болючості визначається по середній лінії переважно на тильній стороні кома. Там же виявляється локальна набряклість. Пацієнт щадить руку при побутових і професійних навантаженнях. Обсяг рухів у суглобі зменшується. Прогресують атрофічні зміни м’язів передпліччя. Можлива поява хруста під час рухів.

Діагностика

Діагноз встановлюється лікарем-ортопедом або ревматологом на підставі скарг, даних об’єктивного обстеження та додаткових досліджень. Вирішальне значення при визначенні характеру патології відіграють візуалізаційні методики. Зазвичай призначається звичайна рентгенографія кисті та за потребою МРТ.

  1. Рентгенівські знімки в нормі. Діагноз ставиться виходячи з набряку кісток на МРТ.
  2. Півмісячна кістка зламана та зруйнована.
  3. Колапс зламаної напівмісячної кістки.
  4. Повне руйнування напівмісячної кістки, що веде до деформації становища інших кісток зап’ястя. Виникнення вторинного остеоартрозу (стирання хрящової тканини) інших кісток променево-зап’ясткового суглоба.
Хвороба Кінбека

Лікування
Хвороба Кінбека. Лікування

Некроз досить складна патологія, яка може стати причиною негативних наслідків для здоров’я. Щоб мінімізувати ризик небезпечних ускладнень, необхідно підібрати комплексну терапію та чітко дотримуватися рекомендацій лікаря.

Лікування має бути комплексне з урахуванням причин захврювання, лікар може призначити наступні продседури :

  • Іммобілізація з використанням ортезу, тутора, гіпсової або полімерної пов’язки строком на 1 місяць
  • Медикаментозні методи застосовуються для пригнічення запального процесу, зняття набряку, усунення больових відчуттів.
  • Дослідження стовбурових клітин при лікуванні травм та захворювань у травматології давно з царини фантастики стало звичною процедурою, яка, до того ж, довела свою ефективність. Серед них: PRP, мезенхімальні стовбурові клітини – МСК, ін’єкції мікрофрагментованої жирової тканини (MFAT). Про особливості застосування гіалуронової кислоти в травматології ми докладно говорили в огляді.
  • ЛФК і гімнастика.

Хвороба Кінбека

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

Хвороба Кінбека

ГИАЛУРОНОВА КИСЛОТА

Детальніше

Хвороба Кінбека

MFAT-ТЕРАПІЯ

Детальніше

Хвороба Кінбека

SVF-ТЕРАПІЯ

Детальніше

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Хвороба Кінбека
Хвороба Кінбека

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!