Хвороба Хаглунда
Хвороба Хаглунда, ще називають деформація Хаглунда (синдром Хаглунда, синдром болю задньої області п’яти, остеофіт задньої частини п’яткової кістки).
Хвороба Хаглунда, ще називають деформація Хаглунда (синдром Хаглунда, синдром болю задньої області п’яти, остеофіт задньої частини п’яткової кістки).
Це особливий різновид ураження кістки п’яти з супутніми реактивними змінами в прилеглих тканинах. Вперше так званий синдром “взуттєвої пухлини” п’яти був описаний в 1928 шведським хірургом Хаглундом, на честь якого отримав свою назву.
Причинами розвитку хвороби Хаглунда найчастіше стає носіння взуття, що створює дискомфорт в області п’яти. Особливо підступні в цьому плані такі улюблені жінками туфлі-човники: задник таких туфель зазвичай вигнутий таким чином, що впивається в задню частину кістки п’яти.
Надмірний натяг сухожилля призводить до невеликих розривів (мікротравм) й запальної реакції, яка викликає дискомфорт, а в подальшому біль. У всіх суглобах для кращого ковзання анатомічно передбачені слизові сумки. Між ахілловим сухожиллям та кісткою теж розташована така сумка, бурса, яка полегшує рух ахіллового сухожилля.
Деякі фахівці вважають дану патологію спадковою, але більшість схиляється до того, що бурсит й подальшу деформацію кістки можуть викликати найрізноманітніші причини, а спадковість не грає істотної ролі.
Спровокувати хворобу Хаглунда можуть такі фактори:
- високий звід стопи;
- плоскостопість;
- клишоногість;
- низька еластичність сухожилка;
- вальгусна деформація ніг;
- анатомічні особливості п’яти;
- хронічні травми та розтягнення сухожиль;
- хронічні метаболічні захворювання, такі як подагра та цукровий діабет;
- вагітність.
Насправді, поява кісткового шипа є свого роду захисною реакцією організму на подразник. Однак якщо стресове навантаження продовжує збільшуватися, тканини навколо цього кісткового виросту можуть запалюватися та боліти.
Хвороба Хаглунда. Симптоми
Клінічно хвороба Хаглунда проявляється в осифікуючому тендиніті, бурситі та тенонінії в місці прикріплення ахіллового сухожилля. Для зовнішньої симптоматики характерна наявність ущільнень в області бугра кістки п’яти, больові відчуття при натисканні й запалення шкірних покривів.
Діагностика
Хвороба Хаглунда діагностується на підставі огляду та рентгенографії: на знімку проглядатиметься значне розростання кісткової тканини у верхнього заднього виступу кістки п’яти. Основна складність у тому, що обидва різновиди хвороби – ахілобурсіт (бурсит між ахілловим сухожиллям і кісткою) і бурсит підшкірної сумки п’яти (між сухожиллям та шкірою) – нелегко відрізнити від простого запалення ахіллового сухожилля.
Хвороба Хаглунда. Лікування
На початкових стадіях показано консервативне лікування. Проводиться ряд фізіопроцедур, що покращують кровообіг. Найефективнішими методами лікування хвороби Хаглунда на початкових стадіях захворювання є фокусована ударно-хвильова терапія та PRP- терапія.
Кінезіологічне та біомеханічне тейпування часто застосовують як при консервативному, так і при оперативному лікуванні синдрому Хаглунда. В даному випадку вплив тейпів направлено на зменшення набряку, рефлекторне знеболювання і розвантаження ахілла.
При неефективності консервативного лікування застосовують хірургічне лікування: оперативне видалення кістково-хрящових розростань.
PRP-ТЕРАПІЯ
УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ
КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ
МАГНІТО-ЛАЗАРНА ТЕРАПІЯ
Клінічний випадок
Клінічний випадок процесі написання….
Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!