Епікондиліт
Епікондиліт – запально-дегенеративне ураження м’яких тканин в ділянці ліктевого суглоба. Це одна з найпоширеніших ортопедичних патологій, якою страждає не менше 8% населення. Найчастіше захворювання розвивається в середньому віці, після 40-50 років. Епікондиліт розвивається в результаті мікротравм сухожиль і зв’язок ліктя на тлі одноманітних рухів і постійного механічного перевантаження м’язів передпліччя.Він часто зустрічається у людей, що професійно грають в теніс. Через це одна з форм отримала назву «лікоть тенісиста». У групі ризику також масажисти, музикани, ювеліри, будівельники, швачки та люди, які багато часу проводять за комп’ютером. Статичне перевантаження м’язів передпліччя так само відчувають люди, що працюють ручним інструментом та довго утримують в руці щось важке. Таким чином, захворювання можна назвати професійно зумовленим.У клініці «Ортодок» на Вас чекає медична допомога від кращих спеціалістів в галузі ортопедії. Вони розкажуть, як вилікувати уражену ділянку і порадять чим лікувати, щоб уберегти організм від впливу сильних знеболюючих препаратів. В арсеналі клініки представлені сучасні методи діагностики та лікування захворювання на різних стадіях.
Епікондиліт. Симптоми
Головною ознакою епікондиліту є больові відчуття. Вони посилюються під час обертального руху і можуть віддавати у передпліччя або область плеча. Якщо має місце латеральна (зовнішня) форма захворювання, то і біль найчастіше локалізується у цій частині ліктя. Відповідно при медіального (внутрішнього) епікондиліту біль відчувається на внутрішній частині суглоба.
Біль посилюється під час напруження передпліччя та фізичних навантажень в області ліктя. Додатковим симптомом захворювання може бути ослаблення м’язової сили у руці.
Зазвичай проявляється трьома симптомами:
- болем,
- обмеженням рухів в ліктевому суглобі,
- ослабленням м’язів передпліччя.
Біль при епікондиліті може бути гострим, різким, постійним або помірним, ниючим, періодичним. Найчастіше біль виникає при обертанні пензлем назовні, розгинанні руки та хапальних рухах. Локалізація залежить від того, яка поверхня суглоба, зовнішня чи внутрішня, залучена в патологічний процес.
За локалізацією запального процесу виділяють два основних види захворювання:
Латеральний епікондиліт
Запалення поширюється в основному по зовнішній частині ліктя. Цей вид патології називають «ліктем тенісиста». У хворих латеральної формою відзначаються рухові порушення в ділянці ліктевого суглоба. Біль при розгинанні кисті до тилу.
Медіальний епікондиліт
Коли запальний процес локалізується на внутрішній стороні суглоба. Дискомфорт відповідно спостерігається саме в цій зоні.
Діагностика
Епікондиліт. Лікування
Найбільш поширеним способом лікування епікондиліта є блокада, обколювання лікувальною сумішшю проблемної зони; найчастіше використовуються
глюкокортикоїдні гормони. Подібна терапія в більшості випадків дозволяє отримати хороший знеболювальний ефект, але біль – це тільки прояв хвороби. Знеболювання як результат не може говорити про лікування, це тільки відтермінування, через деякий час больовий синдром повертається, і блокаду доводитися повторювати. Згодом препарат перестає діяти, рецидиви частішають.
Рекомендованний підхід лікування Епікондиліту- не зупинятися виключно на знеболюванні, а направити лікування на відновлення структури сухожилля, усунення м’язової напруги та обов’язково комплекс заходів спрямованих на профілактику захворювання. Потрібно ознайомити пацієнта з методами лікувальної гімнастики, рекомендувати корекцію робочого місця, правильний режим праці та відпочинку. В деяких випадках використовується, ортезування.
Основа такого лікування будується на застосуванні ударно-хвильової терапії, а для прискореного відновлення застосовувється плазмотерапія (вона ж PRP-терапія)
PRP-ТЕРАПІЯ
МАГНІТО-ЛАЗАРНА ТЕРАПІЯ
КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ
УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ
Клінічний випадок
Клінічний випадок процесі написання….
Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!