Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Синдром надлопаткового нерва

Синдром надлопаткового нерва (болить плече після тренувань)

Невралгія лопаткового нерва виникає досить часто. Це пов’язано, перш за все, з його місцезнаходженням: надлопатковий нерв розташований в районі самого рухомого плечового суглоба і проходить від п’ятого та шостого шийних хребців через лопаткову вирізку, яка схильна до окостеніння і звуження. Пошкодженню нерва сприяють постійні обертальні рухи плечового суглоба, через які відбуваються мікроскопічні розриви нервових і м’язових волокон. Синдром надлопаткового нерва – До запалення надлопаткового нерва особливо схильні професійні спортсмени, а також люди похилого віку.

Симптоми

Симптоми захворювання виявляються нерідко після незначної травми або перевантаження плечового пояса, наприклад, підняття ваги, здійснення кидка при подачі м’яча (наприклад, при волейболі).
Клінічно невропатія проявляється болями, які посилюються вночі, у плечовому суглобі, в акроміально-ключичному зчленуванні, по латеральному краї лопатки, тобто вздовж краю трапецієподібного м’яза. Особливо при огляді може виявлятися болюче місце вздовж бічної третини верхнього краю трапецієподібного м’яза над лопатковою виїмкою.

Синдром надлопаткового нерва

Об’єктивно: порушується відведення й зовнішня ротація руки, атрофія м’язів лопатки, зокрема надостного. Також може бути локальна гіпотрофія підостного м’яза внаслідок стискання зміненої нижньої поперечної зв’язки лопатки.

Синдром надлопаткового нерва. Діагностика

Діагноз «невралгія лопаткового нерва» ставить лікар-невролог на підставі клінічної картини та обстеження, що включає в себе УЗД м’яких тканин, рентгенографію шийного і грудного відділів хребта, плечового суглоба, лопатки, загального і біохімічного аналізів крові. Для постановки діагнозу необхідно виключити інші патології, які можуть спровокувати схожі симптоми, тому лікарем може бути рекомендовано проведення ЕКГ та флюорографії легень.

Синдром надлопаткового нерва

Лікування
Синдром надлопаткового нерва. Лікування

Стандартне лікування защемлення нервових закінчень в області лопаток проводиться за стандартною схемою. Обов’язково потрібно усунути хворобливі прояви.
Для цього застосовуються ін’єкційні та пероральні медикаментозні засоби. Терапія проходить при дотриманні суворого постільного режиму.
Крім цього, потрібно дотримуватися певної дієти і відмовитися від споживання гострої, солоної і копченої їжі.
Усунення запального процесу проводиться шляхом прийому нестероїдних протизапальних препаратів, застосовуваних у формі таблеток, гелів, уколів. Найчастіше терапія проводиться шляхом застосування ліків декількох груп.
Обов’язково потрібне проведення певних заходів по відновлення пошкоджених нервових закінчень. Подібні заходи мають на увазі під собою проведення сеансів фізіотерапії, мануальної терапії, голковколювання і застосування багатьох інших методик.

МАГНІТО-ЛАЗАРНА ТЕРАПІЯ

МАГНІТО-ЛАЗАРНА ТЕРАПІЯ

Детальніше

ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ

ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ

Детальніше

КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

Детальніше

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

Детальніше

Клінічний випадок

Синдром надлопаткового нерва
Синдром надлопаткового нерва

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!