Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Плантарний фасциїт

П’яткова шпора (Плантарний фасциїт)

П’яткова шпора (Плантарний фасциїт) – осифікація (закостеніння, остеофіт) сухожилля підошовної м’язи в області її прикріплення до п’яткової кістки. Основною функцією даного функціонального утворення є поєднання пальцевих фаланг і нижнього сегмента п’яткової кістки. Завдяки його наявності підтримується фізіологічне положення поздовжнього склепіння основи стопи і відбувається згинання-розгинання під час ходи.

До найбільш вірогідних відносять хронічну травматизацію кістки і зв’язок (надмірна вага і навантаження, незручне взуття …), а також специфічне порушення обміну речовин в організмі, що приводить до дегенеративних змін фасції, – ослаблення або руйнування сполучної оболонки, «футляра» м’язів. В результаті постійного запалення підошовної фасції відбувається заміна еластичної тканини зв’язки на кісткову – осифікація. Кістковий шип-шпора, що утворюється в результаті перебудови, викликає постійну травматизацію м’яких тканин підошовної (плантарної) частини стопи

Спровокувати хворобу можуть такі фактори:

  • Поздовжня плоскостопість;
  • Надмірна вага тіла;
  • Тривалі статичні навантаження на стопи (стояння, ходіння на високих каблуках, використання незручного взуття);
  • Часті мікротравми в ході інтенсивних спортивних тренувань;
  • Малорухливий спосіб життя і різкі навантаження на стопу після тривалого періоду відпочинку.

Ознаки підошовного фасціїта посилюються з кожним кроком і навантаженням на стопу, що ускладнює лікування травми. Згодом інтенсивність болю зменшується. Тривалий плантарний фасціїт може призвести до розростання кістки, спрямованої в бік переднього відділу стопи

Плантарний фасциїт. Симптоми 

Підошовний фасціїт, причини якого криються в перевантаженні стопи, зазвичай проявляється лише болем. Стріляючий або ниючий біль у п’яті може виникати під час фізичних навантажень або в спокійному стані.
Часто стопа болить одразу після підйому з ліжка, і після деякого часу біль вщухає.
Під час загострення фасциту симптоми можуть бути настільки інтенсивними, що просто наступати на ногу стає неможливо.
П’яткова шпора може ускладнюватися запаленням синовіальної сумки п’яткової кістки. Тоді до болю приєднується набряк п’яткової області.Шпори можуть викликати скорочення підошовної фасції, зниження її міцності, що може привести до деформації стопи, зниження рухливості суглобів стопи і зміни біомеханіки ходи через біль. Хворі починають ходити навшпиньки або зовнішнім краєм стопи, боячись наступити на п’яту.
При наявності шпори на п’ятах больові відчуття виникають в задній частині стопи, можуть віддавати в пальці ніг, м’язи гомілок, ці симптоми можуть посилюватися до вечора або при тривалій ходьбі, стоянні.
Ознаки п’яткової шпори можуть супроводжуватися незначним набряком стопи.

Діагностика

Для встановлення діагнозу лікарю буває достатньо просто вислухати пацієнта. Типова локалізація болю в області п’яти, її посилення при навантаженнях свідчать на користь плантарного фасціїту. Біль зазвичай посилюється при натисканні в місці прикріплення апоневрозу, при тильному згинанні стопи. При п’ятковій шпорі діагностика може доповнюватися рентгенограмою стопи. На знімку можна виявити ту саму «п’яткову шпору», про яку так люблять говорити пацієнти.

Плантарний фасциїт

Лікування
Плантарний фасциїт. Лікування

Лікар може призначити прийом протизапальних препаратів, фізіотерапевтичні процедури. Це має сенс при двосторонньому процесі та болі середнього ступеня.
Хороший ефект дають лікувальні блокади з анестетиками та стероїдними гормонами.
Лікування підошовного фасціїту блокадами дає швидкий та тривалий ефект, однак має і певні недоліки. Введення препарату через товсту шкіру в щільну клітковину п’яткової області може бути неприємним. Крім того, проводити блокаду п’яти можна не більш ніж 2-3 рази. Як безпечніший метод застосовуються ін’єкції багатої тромбоцитами плазми. Тромбоцити також мають виражену протизапальну дію, проте на відміну від стероїдів не викликають величезної кількості побічних ефектів. На жаль, ефект від тромбоцитів також виникає не відразу, як при уколі стероїдів, а наростає поступово, протягом місяця.

Плантарний фасциїт

Ефективне лікування підошовної фасції може передбачати застосування ортопедичних устілок. Ці вироби рівномірно розподіляють навантаження, знімаючи її з п’яти. Біль зникає поступово протягом декількох тижнів, під час яких можна проводити лікування блокадами або фізіопроцедурами.

Також добре зарекомендувала себе ударно-хвильова терапія, яка часто може призводити до приголомшливих результатів. Найбільший вплив при описаній проблемі має продумане комплексне лікування.

PRP-ТЕРАПІЯ

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

Детальніше

ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ

ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ

Детальніше

МАГНІТО-ЛАЗАРНА ТЕРАПІЯ

МАГНІТО-ЛАЗАРНА ТЕРАПІЯ

Детальніше

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Плантарний фасциїт
Плантарний фасциїт

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!