Тендовагініт сухожилка довгої голівки біцепса (болить плече і віддає в руку)
М’язи плеча, разом із м’язами ротаторної манжети є головними активними стабілізаторами плечового суглоба, які забезпечують функцію усієї руки. Двоголовий м’яз знаходиться на передній верхній частині плеча. Він приєднаний до верхівки плеча і проксимальної частини передпліччя. Початок його довгої голівки – це дзьобоподібний відросток лопатки, а коротка голівка починається від бугра, який розташований над западиною суглоба лопатки.
М’яз спускається уздовж плечової кістки і приєднується до проксимальної частини променевої кістки передпліччя. Двоголовий м’яз виконує згинання ліктя, піднімання руки та зовнішні оберти передпліччя, тобто супінацію. Тендиніт двоголового м’яза – це запалення сухожилля, яке спричиняють дегенеративні зміни сухожилля, які виникають внаслідок поступового накопичення мікропошкоджень. Сухожилля довгої голівки (tendo caput longum m. biceps brachii) вражається найчастіше. Найпоширенішою причиною його запалення є надмірні піднімання руки вище плеча, які властиві таким видам спорту, як плавання, теніс, гімнастика, веслування, тощо. Накопичення мікропошкоджень у цій зоні призводить до болю, опухання і обмеження рухів плеча та руки. Тендиніт двоголового м’яза також виникає в результаті прямого падіння на плече або внаслідок відновлення застарілого пошкодження плеча (синдром конфлікту плечового суглоба, нестабільність плечового суглоба, синдром перенавантаження ротаторної манжети, тощо).
Тендовагініт. Симптоми
Для запалення характерне відчуття болю глибоко у передній частині плечового суглоба або прямо під ним. Симптоми можуть поширюватися вниз на плече. Сила болю збільшується під час рухів суглоба, особливо під час піднімання важких предметів вище від рівня плеча. Може з’явитись слабкість м’язів. Під час відпочинку симптоми полегшуються.
Діагностика
Щоб призначити ефективне лікування тендиніту, необхідно спочатку правильно поставити діагноз, для цього потрібно обов’язково звернутися до лікаря. Спеціаліст складе анамнез, проведе зовнішній огляд і відправить на УЗД. За результатами обстеження буде встановлено правильний діагноз і лікар призначить ефективну терапію.
Артроскопія в Києві в нашому медичному центрі може використовуватися при даній патології, як метод діагностики і лікування. Лікар через невеликі розрізи вводить в порожнини суглоба інструменти і під контролем камери обстежує його, а якщо необхідно відразу проводить лікування.
Тендовагініт. Лікування
Тактика лікування тендиніту залежить від вираженості симптомів і результатів дослідження. Починають з консервативного лікування.
Першим етапом буде повне скорочення активності, що здійснюється руками. Інколи потрібно слінг (підтримуюча пов’язка), щоб утримувати руку в стабільному положенні. Нестероїдні протизапальні препарати (ібупрофен) допомагають зняти біль та набряк. Інколи виникає потреба в ін’єкціях гормональних препаратів в порожнину суглобу. Після зменшення больового синдрому необхідно починати розробку суглобу, за допомогою фізіотерапевтичних вправ та при необхідності звернутись на консультацію до лікаря ортопеда-травматолога.
Для розвантаження ураженої ділянки застосовують кінезіотейпування.
Останнім часом, широко використовується методика лікування ін’єкцій плазмою пацієнта, збагаченою тромбоцитами (PRP-терапія). Для цієї процедури набирається кров пацієнта, яка проходить спеціальну обробку, з виділенням тільки плазми з тромбоцитами. Після цього вводиться в область запаленого сухожилля. Гарний ефект досягається за рахунок здатності тромбоцитів стимулювати відновлення тканин, та запускати ріст нових судин.
PRP-ТЕРАПІЯ
ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ
КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ
УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ
Клінічний випадок
Клінічний випадок процесі написання….
Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!