Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Протрузія та грижа міжхребцевого диска

Протрузія та грижа міжхребцевого диска

Грижа міжхребцевого диска. Міжхребцеві диски є своєрідними «подушечками» між хребцями. Вони складаються з жорсткого зовнішнього фіброзного кільця та м’якого внутрішнього пульпозного ядра в центрі. Розміри дисків в нормі ідеально відповідають розмірам хребців, які вони з’єднують між собою.
Якщо ми говоримо про термін «протрузія», то суть його полягає в тому, що контури диска перестають співпадати з контурами хребця і починають виступати за його межі.

Грижа міжхребцевого диска – це наступний етап дегенерації міжхребцевого диска і відрізняється від протрузії тим, що при грижі зовнішні покриви диска рвуться і через тріщини у фіброзних кільцях частки пульпозного ядра виходять назовні, за межі диска.

Причина протрузії – прогресуюче зневоднення ядра диска. Оскільки саме вода забезпечує амортизуючі властивості диска, з її втратою він все більше розплющується, а його стінки, тобто фіброзне кільце розтягується і розшаровується. У результаті диск випинається.
Випинання диска може бути локальним або відбуватися по всьому периметру. У другому випадку протрузія диска визначається як циркулярна.
Як правило, протрузія дисків виникає при захворюванні, яке називається остеохондрозом хребта. Це дає підставу розглядати її як стадію розвитку остеохондрозу або початкову стадію формування міжхребцевої грижі.

Грижа міжхребцевого диска

Найбільш часто зустрічаються наступні види протрузій:

  • Циркулярна протрузія L4-L5 – одна з найчастіших патологій, зустрічається приблизно у 85% випадків поперекових гриж. Це рівномірне, кругове випинання в горизонтальній площині. Часто викликає різну неврологічну симптоматику. Додатково про циркулярну протрузію …
  • Дорсальна (син.: задня) протрузія диска L4-L5 – випинання в напрямку спинномозкового каналу. Є загальною формулюванням діагнозу. Читати детальніше про даному виді протрузії ;
  • Задня дифузна протрузія диска L4-L5 – вказує на випинання в область спинномозкового каналу і поразка диска на 25-50%. Читать подробней ;
  • Центральна (син.: медіанна, не варто плутати з грижею Шморля) протрузія L4-L5 – диск випинається в центр кінського хвоста, при цьому загрожує його компресією, стенозом хребетного каналу. Читати докладніше .

Грижа міжхребцевого диска. Симптоми

На ранніх стадіях протрузія може бути безсимптомною. Але з часом з’являтимуться такі сигнали:

  • Біль у попереку, шиї, між лопатками або в області грудної клітини, іноді в області серця;
  • Відчуття печіння, простріли в хребті;
  • оніміння, поколювання, тремтіння рук або ніг;
  • слабкість в м’язах;
  • обмежена рухливість спини;
  • біль при вдиху, повороті голови, нахилі або повороті корпусу.

Протрузія. Діагностика

грижа міжхребцевого диска

Для того, щоб діагностувати протрузію, потрібно зробити МРТ хребта. Цей метод діагностики дає повну й найбільш точну інформацію про розміри хребетного каналу, здавлення нервів, величину протрузії та вираженість запальних процесів. Направлення на МРТ повинен дати фахівець.

На жаль, без лікування прогноз при протрузії L4-L5 не сприятливий. Поперековий відділ переживати сильні навантаження на протязі повсякденному житті, якщо є перевантаження хребта, то протрузія схильна до зростання і загострення. Може виникнути симптоми утиску нервових корінців L4 і L5, утиск кінського хвоста (пучок нервових волокон). Симптоми проявляються у вигляді нижнього парапарезом, парезу чотириголового м’яза стегна, розгинача великого пальця стопи. Протрузія міжхребцевого диска L4-L5 призводить до інвалідизації та втрати працездатності.

Лікування
Протрузія. Лікування

Консервативне лікування (основним завданням такого лікування є зняття больового синдрому і зміцнення м’язів). Для купірування болю при протрузії застосовуються знеболюючі та протизапальні препарати. Для захисту та відновлення хрящової тканини міжхребцевих дисків призначаються хондропротектори і вітаміни. Для зміцнення і зняття гіпертонусу м’язів застосовується гімнастика, масажі, ЛФК, фізіотерапевтичні процедури.

mob-icon

Застосовується цілий комплекс фізіотерапевтичних процедур. Серед них електротерапія, яка здатна знімати спазми м’язів або стимулювати при необхідності; лазеротерапія та HILT-терапія для усунення запального процесу, знеболення та стимуляції регенерації хрящової тканини. Також проводиться ультразвукова терапія для зменшення набряку тканин та нервових корінців, магнітотерапія для знеболення та зняття гострого стану, а також ударно-хвильова терапія для руйнування патологічних відкладень солей кальцію, знеболення та відновлення руху. Фізіотерапія ефективно усуває симптоми та прискорює одужання.

грижа міжхребцевого диска PRP-ТЕРАПІЯ

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

грижа міжхребцевого диска ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ

ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ

Детальніше

грижа міжхребцевого диска КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

Детальніше

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

Детальніше

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Протрузія грижа міжхребцевого диска
грижа міжхребцевого диска

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!