Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Пошкодження меніска

Пошкодження меніска. Пошкодження природної суглобової «прокладки»

Більше половини всіх пошкоджень менісків зумовлено постійними навантаженнями на колінні суглоби. Пошкодження меніска в результаті вікових змін в організмі, тяжкої фізичної праці протягом життя або травми у будь-якому віці. Так, серед людей старше 50 років ушкодження менісків в результаті їх зносу є майже в кожного третього, а серед людей старше 70 років – майже в кожного другого.

Меніски – це С-подібні хрящові елементи. У кожному коліні їх два: внутрішній та зовнішній. Їх функція полягає в тому, щоб виконувати роль амортизатора між двома кістками: стегнової та великогомілкової.
Ці хрящі досить міцні, проте внаслідок сильного навантаження, яке створюється одним різким рухом, може статися порушення цілісності їх тканин. І тоді, під час рухів, частина, яка відірвалася, зміщується, а це спричиняє натяг капсули в місці, де прикріплюється хрящ, викликаючи больовий синдром. Фахівці розрізняють два основні види розриву:

  • Повний – торкається вся товщина хряща, спостерігається утворення уламка, усунення якого може відбуватися щодо інших структур коліна.
  • Частковий – є осередкове пошкодження, при якому загальна анатомічна структура і форма хряща залишаються колишніми.

У клініці «Ортодок» на Вас чекає медична допомога від кращих спеціалістів в галузі ортопедії. Вони розкажуть, як вилікувати уражену ділянку і порадять чим лікувати, щоб уберегти організм від впливу сильних знеболюючих препаратів. В арсеналі клініки представлені сучасні методи діагностики та лікування захворювання на різних стадіях.

Пошкодження меніска

Симптоми

Досить часто при розриві чується клацання. В результаті коліно опухає, після чого воно стає не таким рухомим, як зазвичай. Після появи травми у людини з’являються неприємні відчуття в коліні, особливо це відчувається при згинанні колін, присіданні. До того ж потерпілому важко повністю витягнути коліно вперед. У період травмування в суглобі навіть може виникнути тріск, в певному положенні стає складно рухати коліном.

Пошкодження внутрішнього меніска викликає біль на внутрішній стороні коліна, а пошкодження зовнішнього меніска – на зовнішній стороні коліна.

Пошкодження меніска. Діагностика

Детальний збір анамнезу, фізичний огляд колінного суглоба дає важливі вказівки на можливу травму меніска. Оскільки меніски – це м’які тканини, їх неможливо отримати на рентгені. Тому магнітно-резонансна томографія є визнаним методом для встановлення пошкодження меніска. Вона також надає додаткову інформацію про інші травми або пошкодження коліна.

Пошкодження меніска

Лікування
Лікування

Пошук ефективних методів консервативного лікування залишається актуальною метою сучасної ортопедії. У спробах уникнути оперативного лікування пацієнтам з дегенеративними змінами в колінному суглобі пропонуються різноманітні консервативні методи, такі як зниження маси тіла, лікувальна фізкультура, фізіотерапія, ортезування, призначення нестероїдних протизапальних препаратів та внутрішньосуглобові ін’єкції гормональних протизапальних препаратів та гіалуронової кислоти. Загалом, метою кожного з цих терапевтичних методів є тимчасове зменшення больового синдрому та покращення функції.

Пошкодження меніска

Існує безліч варіантів лікування, основний та найпрогресивніший – це комплексний підхід із застосуванням PRP-терапії та фізіореабілітації; артроскопія (шов меніска або його видалення) також є сучасним методом лікування, але використання даної операції не завжди є виправданим.

Видалення меніска має свої наслідки. Меніск – це пом’якшувальна прокладка, яка в тому числі, захищає хрящ коліна від механічного впливу. Видалення меніска, як правило, веде до дегенерації хряща і розвитку артрозу колінного суглоба в майбутньому. Тому перед тим, як видаляти меніск, доцільно спробувати вирішити питання консервативними методами (без операції) і зберегти меніск, який і далі буде захищати хрящ коліна.

Все більшої популярності набуває пролотерапія – сучасний напрямок регенеративної медицини, що полягає у застосуванні ін’єкційних технік препаратами факторів росту або субстанцій, які стимулюють їх локальне вивільнення. Введення зазначених препаратів (біотехнологічних продуктів) призводить до запуску каскаду імунних реакцій в ушкодженій ділянці та стимулювання процесів регенерації пошкоджених чи дегенерованих змін суглоба.

PRP-ТЕРАПІЯ

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

SVF-ТЕРАПІЯ

SVF-ТЕРАПІЯ

Детальніше

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Пошкодження меніска
Пошкодження меніска

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!