Пателлофеморальний артроз
Це вкрай поширений патологічний стан, що характеризується ураженням хрящової частини надколінка і виростка стегна. Даний діагноз ставиться, коли з’являються ознаки порушення структури хрящової тканини на тлі будь-яких фізичних навантажень. Зазвичай цей патологічний стан проявляється у молодих пацієнтів від 25 до 35 років, і, зазвичай, є наслідком недорозвитку компонентів колінного суглоба в дитячому віці. Лікування артрозу передбачає купірування больового синдрому і уповільнення процесу деградації хрящової тканини. У клініці «Ортодок» на Вас чекає медична допомога від кращих спеціалістів в галузі ортопедії. Вони розкажуть, як вилікувати уражену ділянку і порадять чим лікувати, щоб уберегти організм від впливу сильних знеболюючих препаратів. В арсеналі клініки представлені сучасні методи діагностики та лікування захворювання на різних стадіях.
Найбільш часто поява даної патології є результатом систематичних фізичних перевантажень колінного суглоба при активних заняттях спортом, тривалому перебуванні в положенні стоячи, перенесення важких предметів і т. д. До інших факторів, що підвищують ризик розвитку цієї патології, відносяться:
- вікове зниження еластичності сполучної тканини;
- ендокринні порушення;
- носіння незручного взуття;
- травми коліна;
- вроджені патології розвитку елементів суглоба і м’язів стегна;
- інфекції;
- зайва вага;
- ревматоїдний артрит;
- м’язова дистрофія.
Насправді, будь-яке навантаження здатне стати причиною зсуву наколінника щодо своєї осі та може спровокувати появу пателлофеморального синдрому.
Пателло-феморальний артроз. Діагностика
Перше, що роблять при наявності скарг у пацієнта – проводять ретельну діагностику для постановки діагнозу. Правильно поставлений діагноз – вже великий крок до успіху. Діагностика хвороб голмілкостопу передбачає огляд у лікаря і проходження різних видів лабораторно-діагностичних заходів, що включають:
- рентгенологічне дослідження;
- МРТ або КТ;
- загальний аналіз крові;
- при необхідності УЗД діагностика.
Пателло-феморальний артроз. Лікування
Консервативне лікування Медикаментозне: при першому та другому ступені застосовуються протизапальні препарати, хондропротектори, судинорозширюючі препарати, міорелексанти і місцеві мазі, аплікації. PRP терапія – це сучасний спосіб лікування артрозу суглобів, який полягає в ін’єкції плазми, збагаченої тромбоцитами в уражений суглоб.
Ін’єкції гіалуронової кислоти – один з найбільш ефективних методів безопераційного лікування артрозу. Найчастіше застосовується при недостатній ефективності консервативних методів лікування остеоартрозу суглоба. Гіалуронова кислота входить до складу синовіальної рідини здорового суглоба і є природним структурним компонентом суглобового хряща.
BMAC (концентрат аспірата кісткового мозку) – це багатообіцяюча сучасна регенеративна терапія, яка допомагає природним шляхом відновити пошкоджені частини опорно-рухової системи за рахунок впливу збалансованого комплексу мезенхімальних стовбурових клітин, факторів росту, цитокінів.Ударно-хвильова терапія – метод безопераційного лікування заснований на дії акустичних ударних хвиль. ЛФК – лікувальна фізкультура при артрозі спрямована не тільки на підтримку тонусу м’язів і зміцнення зв’язок, але і на розробку суглоба, а також на формування звички правильно рухатися.Дієтотерапія – правильне харчування при артрозі дуже важливо. Якщо пацієнт страждає від зайвої ваги доведеться докласти зусиль, щоб її скинути.
PRP-ТЕРАПІЯ
ВМАС-ТЕРАПІЯ
MFAT-ТЕРАПІЯ
SVF-ТЕРАПІЯ
Клінічний випадок
Клінічний випадок процесі написання….
Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!