Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Ортобіологія

Ортобіологія

Ортобіологія (клітинні технології) – інноваційний напрямок ортопедії, в якому для лікування захворювань і травм використовують власні клітини організму людини. Ці клітини володіють високою біологічною й регенеративною активністю.

Найпоширеніші ортобіологічні методики:

  • введення збагаченої тромбоцитами власної плазми (ACP-терапія, PRP-терапія)
  • застосування мезенхімальних сигнальних клітин, отриманих з кісткового мозку (BMAC-терапія)
  • застосування клітин жирової тканини (Mfat-терапія, SVF-терапія).

Ортобіологія. Основна задача

На сьогодні це доволі актуальні методики лікування артрозу, одна з небагатьох методик, що дозволяє зберегти власний суглоб, покращити його функцію та зменшити біль. Основна задача методу відтермінувати або уникнути протезування суглобу.

Для багатьох пацієнтів заміна суглобу є серйозним кроком, що потребує значних матеріальних та фізичних витрат. Слід пам’ятати, що за різними даними строк служби протезів від 5 до 15 років. Тому у світі виникло питання скільки суглобів, має поміняти людина, за життя?

Це питання спонукає до пошуку альтернативних варіантів лікування направлених на збереження суглобів.

PRP-ТЕРАПІЯ

PRP-ТЕРАПІЯ
Детальніше

ВМАС-ТЕРАПІЯ

ВМАС-ТЕРАПІЯ
Детальніше

MFAT-ТЕРАПІЯ

MFAT-ТЕРАПІЯ
Детальніше

SVF-ТЕРАПІЯ

SVF-ТЕРАПІЯ
Детальніше

Ортобіологія дала початок новому напрямку в медичній практиці – Регенеративна медицина.
Основною концепцією є лікування захворюваннь шляхом регенерації (відновлення) змінених та пошкоджених тканин або органів. Насправді перші спроби відновлення трансплантації клітин кісткового мозку були виконані ще кілька десятиліть тому. Однак тільки в даний час накопичені достатні знання в генетиці, цитології, імунології, щоб говорити про зародження нового етапу розвитку медичної науки регенеративної медицини.

Регенеративна медицина. Підходи до лікування

Існують три принципових підходи до лікування:

  • Омолодження – означає посилення фізіологічних процесів в організмі, спрямованих на відновлення (загоєння) тканин. Широко відомий факт, що частина тканин організму людини (наприклад, шкіра, слизові) відновлюється швидко і повністю і без втручання лікарів. Однак інші тканини (хрящ суглобів, сухожилля і зв’язки) не володіють високою природною відновлювальною здатністю.
  • Трансплантація. Трансплантацією називають заміщення хворих тканин і органів здоровими, взятими від донора. У деяких випадках можна проводити аутотрансплантацію, наприклад при розриві передньої хрестоподібної зв’язки, розташованої усередині колінного суглоба, її заміняють частиною власної зв’язки надколінника. В майбутньому з’явиться можливість використовувати для трансплантації штучні органи, вирощені в лабораторії з власних клітин людини.
  • Регенерація- це відновлення змінених або пошкоджених тканин за рахунок введення стовбурових клітин або факторів росту безпосередньо в осередок хвороби.
    На регенеративну медицину покладають великі надії в плані повного лікування багатьох хвороб старіння.

Пам’ятайте, що багато з цих порушень реально повністю виправити в дитячому віці — раннє виявлення патології та їх лікування — гарантія успішного позбавлення проблеми. Не ігноруйте обов’язкові планові огляди, а також звертайтеся до лікаря-ортопеда за перших ознак порушення в роботі опорно-рухового апарату.

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!