Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Клінічні випадки. Біль в колінному суглобі

Кіста Бейкера

Підколінна кіста

Детальніше

Синовіїт

Запалення синовіальної оболонки суглоба

Детальніше

Гонартроз

Деформуючий артроз колінного суглоба

Детальніше

Пателло-феморальний артроз

 

Детальніше

Пошкодження меніска

Медіального або латерального

Детальніше

Хондромаляція

Пошкодження хряща надколінника

Детальніше

Коліно бігуна

Ушкодження сухожилка квадріцепса

Детальніше

Коліно стрибуна

Тендиніт зв’язки надколінка

Детальніше

Хвороба Осгуда-Шляттера

Остеохондропатія горбистості великогомілкової кістки

Детальніше

Біль в колінному суглобі

Один із найпоширеніших симптомів, який, як правило, свідчить про травматичне ушкодження, деформацію структур ноги цієї області. Біль у коліні — поширена скарга, яка може виникнути у людей будь-якого віку. Біль в колінному суглобі може бути результатом травми, такої як розрив зв’язки або травма хряща, остеоартрозу/остеоартриту, запальних захворювань суглобів. Інші захворювання (наприклад, інфекції) також можуть призводити до болю у коліні. Біль може бути гострим і хронічним. "</p

Причини болю в колінному суглобі

Колінний суглоб складається з наступних структур:
  • кістки;
  • сухожилля;
  • м’язи;
  • хрящі;
  • судини та нерви.
Будь-яке порушення в одній із цих областей призводить до больових відчуттів.

Біль в колінному суглобі у разі пошкодження менісків

Меніски  – це хрящові прошарки, розташовані всередині колінного суглоба. Вони можуть пошкоджуватися у будь-якому віці з однаковою частотою у чоловіків та жінок. Провокує травму біг, швидка ходьба під час незручних рухів.
У момент ушкодження відчувається гострий біль, хрускіт, далі приєднується припухлість у коліні. Якщо не звертатися за лікарською допомогою, то патологія набуває хронічного характеру. У разі пошкодження меніска колінний суглоб не деформується.

Біль у коліні при артрозі

Артроз – це захворювання суглоба, яке пов’язані з запаленням. В основі патогенезу лежать дегенеративні зміни, зумовлені порушенням кровообігу, трофікою тканин та іншими патологічними процесами. Артроз починає турбувати приблизно із 50 річного віку.
Хвороба розвивається поступово. Починається все з невеликих больових відчуттів, які посилюються після тривалого носіння тяжкості, бігу, виконання вправ з навантаженням на ноги. Зміни стосуються хрящових структур суглоба. Відбувається стоншення, деформація, що супроводжується хрускотом під час руху. Згодом біль турбує навіть від незначних навантажень.

Діагностика та лікування

Лікування буде ефективним, якщо встановлений фактор, що провокує біль в колінному суглобі. Перш ніж буде поставлено діагноз, лікар орієнтується не лише на скарги та зовнішні ознаки, а й на результати додаткових методів дослідження, до яких належать:
  • рентген;
  • УЗД;
  • МРТ;
  • КТ.
Крім інструментальної діагностики допомагають лише визначити хворобу лабораторні аналізи крові, сечі, суглобової рідини.
Фахівець враховує отримані результати та призначає комплексне лікування. До нього належать різноманітні методи. Крім медикаментів добре допомагають фізіотерапевтичні заходи.