Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Кіста Бейкера

Кіста Бейкера

Це кистовидне утворення у вигляді кульки в задній частині колінного суглоба – Кіста Бейкера. За своєю суттю киста – капсула, наповнена внутрішньо-суглобовою рідиною. У зігнутому стані колінного суглоба кулька практично не помітна.

А ось при його розгинанні утворення виходить назовні та з’являється можливість її пальпації.
За розміром підколінна киста може досягати 10 см.

Не дивлячись на те, що дане захворювання є доброякісним утворенням, водночас цю патологію можна віднести до категорії небезпечних, через можливі ускладненя. Хвороба виникає як у дорослих, так і у дітей. У занедбаному стані киста Бейкера негативно позначається на опорно-руховому апараті людини і може призвести до необхідності оперативного втручання.

Були зафіксовані випадки, коли кіста Бейкера під коліном з’являється без видимої на те причини. Патологія може розвинутися у людей похилого віку, у яких колінний суглоб постарів, зносився. Крім цього, в групу ризику входять люди, у яких діагностовано ожиріння. Суглоби у таких людей відчувають сильне навантаження. У більшості ж випадків кісти Бейкера розвиваються через виникнення запалення або після отриманої травми. Зокрема, серед захворювань, які можуть привести до розвитку патології, в медицині виділяють наступні:

  • травми коліна різного ступеня важкості;
  • надмірні та систематичні навантаження на ноги;
  • професійні заняття спортом;
  • зайва вага;
  • ушкодження хрящової тканини суглобів;
  • патологію менісків;
  • остеоартроз, артрит, хронічний синовіїт.

Кіста Бейкера. Діагностика

Кіста Бейкера

Для діагностики захворювання цілком достатньо огляду досвідченого ортопеда. Вже на першому прийомі за допомогою пальпації лікар здатний встановити розвиток кисти. Додаткові методи дослідження призначаються в запущених випадках, коли необхідно визначити, які ще патології колінного суглоба були викликані кистою.Тому для визначення повної клінічної картини лікар може призначити: загальний аналіз крові, пункцію капсули, рентген або ультразвукове дослідження.

Лікування
Кіста Бейкера. Лікування

Найбільш часте ускладнення кісти Беккера – це її розрив, при цьому рідина з кісти проникає в черевце литкового м’яза. Розвивається це ускладнення у кожного 10-го пацієнта з кістою Бейкера. Розрив кісти Бейкера проявляється потовщенням ікри, можуть з’явитися почервоніння, місцеве підвищення температури, біль і припухлість по задній поверхні гомілки. Зважаючи на своє анатомічне розташування, кіста Бейкера може служити фактором утруднення відтоку крові по венах гомілки, запалення стінок вен (тромбофлебіту) з подальшою закупоркою просвіту вени згустком крові (тромбоз).

При неефективності консервативного лікування застосовують хірургічне лікування, вилучення кісти за допомогою артроскопії

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Кіста Бейкера
Кіста Бейкера

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!