Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Хвороба Осгудда-Шляттера

Хвороба Осгудда-Шляттера. Клінічний розбір підготував: Марциняк Степан Михайлович

Хвороба Осгудда-Шляттера

Хлопець 12 років, звернувся зі скаргами на біль в ділянці правого колінного суглоба, займається футболом. В поліклініці за місцем проживання встановлено діагноз хвороба Осгудда-Шляттера.

Пройшов курс консервативного лікування – нестероїдна протизапальна мазь 2рд 10 днів (5% диклофенак) та курс електрофорезу з гідрокортизоном (10 процедур), що не принесло бажаного результату. Продовжував турбувати біль під час присідань, ходьбі по сходах та під час занять спортом.

Нами проведено УЗД дослідження ділянки бугристості правої вг кістки та призначено пролотерапію (проліферативну ін`єкційну терапію). Через 5 днів після проведеної маніпуляції значно зменшився біль при присіданнях. Всього для значного покращення стану проведено 3 маніпуляції з інтервалом в 2 тижні, після чого пацієнт повернувся до звичайного режиму тренувань.

Хвороба Осгудда-Шляттера
Хвороба Осгудда-Шляттера

Хвороба Осгуда-Шляттера має другу назву – остеохондропатія горбистості великогомілкової кістки. За назвою можна зрозуміти, що ця хвороба відноситься до захворювань незапального генезу, що протікає в супроводі некрозу кісткової тканини.

Специфічною медикаментозної терапії в даний момент не існує. Але при чіткому дотриманні рекомендацій лікаря одужання настає часто. При інтенсивному болі приймаються знеболювальні засоби. Одним з неприємних фактів є те, що у пацієнтів які перенесли хворобу Осгуда-Шлаттера дуже часто відмічається метеорологічна залежність. Але в цілому, можна сказати, що прогноз лікування сприятливий. У деяких випадках також можлива деформація кістки, що виражається бугристістю.

Пам’ятайте, лікування захворювань колінного суглоба має бути комплексним та контролюватись лікарем на всіх етапах. Хронічний біль в суглобі потребує консультації.

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!