Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Хондромаляція

Хондромаляція надколінка

Хондромаляція надколінка — це захворювання, яке характеризується розм’якшенням колінного хряща. У результаті ця частина тіла втрачає свою силу та не може захистити коліно від фізичних навантажень. Тому будь-які рухи в коліні завдають людині болю, воно спричиняє сильний біль у коліні, який проявляється під час ходіння, присідання, занять спортом та інших проявів фізичної активності.

Насамперед походження патології може бути пов’язано з віком і статтю пацієнта. Наприклад, жінки страждають від цієї хвороби частіше, ніж чоловіки, а підлітки та молоді люди — частіше, ніж люди похилого.

Хондромаляція надколінка підступне, небезпечне і не до кінця вивчене захворювання, але це не вирок. Своєчасно почавши лікування можна досягти стабільної позитивної динаміки. Звичайно, лікування буде тривалим, але практика показала, що отримати позитивний результат цілком реально. Правильно підібране лікування, адекватні методи реабілітації та медикаментозної підтримки дозволять повернути втрачену еластичність хрящів, а м’язам втрачену пружність. Комплексний підхід до вирішення проблеми, а також чітке дотримання всіх рекомендацій лікаря приведуть до практично повного відновлення звичного способу життя.

У клініці «Ортодок» на Вас чекає медична допомога від кращих спеціалістів в галузі ортопедії. Вони розкажуть, як вилікувати уражену ділянку і порадять чим лікувати, щоб уберегти організм від впливу сильних знеболюючих препаратів. В арсеналі клініки представлені сучасні методи діагностики та лікування захворювання на різних стадіях.

Серед інших причин хондромаляції надколінка можна виокремити:

  • високі навантаження на коліно, особливо спричинені заняттям спортом;
  • вихід кісткових структур коліна зі звичайного розташування;
  • слабкість медіального м’яза стегна;
  • травми або вивихи надколінка;
  • неправильне розташування інших кісток;
  • зайва вага;
  • різні хвороби суглобів, зокрема запальні.
Хондромаляція

Хондромаляція. Симптоми

Клінічно хондромаляція надколінка тривалий час ніяк себе не проявляє, біль виникає при достатньому поширенні запального і дегенеративно-дистрофічного процесів по хрящовій тканині і її руйнуванні. Часто виявляється набряк колінного суглоба, почервоніння в області патологічного процесу і місцеве підвищення температури. Крім того, з’являється поколювання і крепітація (хруст) при рухах в колінному суглобі.

Основні прояви захворювання:

  • Біль в суглобі, що виникає або посилюється під час фізичних навантажень, в основному під час бігу.
  • ноді в області колінного суглоба виникає набряк, знову ж таки, в основному після фізичних навантажень.
  • Сильний, добре чутний хрускіт в колінному суглобі. Взагалі, хруст в колінах є у багатьох людей. Але якщо він сильний і супроводжується болем – це говорить про наявність патології.

Діагностика

Для підтвердження діагнозу і оцінки стану суглобового хряща лікар травматолог-ортопед після огляду та збору анамнезу призначає наступні дослідження:

  • УЗД і рентгенографія дозволяють виявити можливі пошкодження кісток і м’яких тканин колінного суглоба, кількість суглобової рідини і наявність синовіту.
  • Магнітно-резонансна томографія. Це дослідження більш точне в порівнянні з рентгенографією, дозволяє більш детально оглянути суглоб.
  • Артроскопія – ендоскопічне дослідження, при якому лікар вводить в суглоб через прокол спеціальне обладнання з мініатюрною відеокамерою. Це найбільш точна методика, що дозволяє не тільки детально оглянути суглобову поверхню надколінка, а й, при необхідності, видалити вільні хондромні тіла та пошкоджені ділянки хряща.
  • Лабораторні аналізи: загальний аналіз крові, формула, біохімія і т.д. для виявлення системних захворювань які могли спровокувати хондромаляцію.
Хондромаляція

Лікування
Хондромаляція. Лікування

Лікування зазвичай починають з консервативних методів:

  • Правильний розподіл навантажень і відпочинку;
  • Нестероїдні протизапальні препарати;
  • Зміна режиму тренувань у спортсменів;
  • Носіння наколінника;
  • Внутрішньосуглобове введення препаратів гіалуронової кислоти;
  • Регенеративна терапія (використання методик клітинної терапії – стромально-васкулярні фракції жирової тканини (SVF-терапія). МСК кісткового мозку (мезенхимально-стовбурові клітини), PRP (збагачена тромбоцитами плазма)

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

ВМАС-ТЕРАПІЯ

Детальніше

КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

Детальніше

SVF-ТЕРАПІЯ

Детальніше

Після цього призначають програму реабілітації, в основі якої лежить розтяжка м’язів-розгиначів, клубово-великогомілкового тракту, зв’язок, що утримують надколінок, і задньої групи м’язів стегна. Нарощування сили чотириголового м’яза, особливо косої частини медіального широкого м’яза, як основного обмежувача рухливості надколінка.

Вважають, що через слабкість даного м’яза в порівнянні з латеральноим широким м’язом надколінок піддається зовнішньому підвивиху, що в свою чергу позначається на порушенні біомеханіки руху в колінному суглобі і надалі травмуванні хряща надколінка. Зміцнюючі вправи невеликої амплітуди для чотириголового м’яза і підйом прямих ніг послаблюють реакцію стегново-надколінкового зчленування на цей дисбаланс. Крім вправ можна призначити еластичне бинтування колінного суглоба, фіксацію надколінника бандажем або ортопедичним апаратом, біомеханічне тейпування певною мірою замінює носіння бандажа і сприяє стабілізації надколінка, кінезіологічне тейпування сприяє зменшенню болю, зняттю набряку і запалення.

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Хондромаляція
Хондромаляція

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!