Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Імпіджмент синдром

Імпіджмент синдром (синдром субакроміального конфлікту)

В основі імпінджмент синдрому плеча лежить неправильне зіткнення (конфлікт) між акроміоном і голівкою плечової кістки, що призводить до здавлення і хронічної травматизації сухожиль м’язів ротаторної манжети плеча при русі.

Захворювання виникає на тлі генетичних особливостей хворого, нестачі кровообігу в ділянці суглоба, м’язового дисбалансу. Імпінджмент синдром відрізняється швидким прогресуванням.

За статистикою нашої клініки, захворювання часто спостерігається у пацієнтів, що займаються фізичною працею, спортом, пов’язані безпосередньо з навантаженням на плечовий суглоб, а також необхідністю професії з постійним підняттям рукивгору, вище голови, такі навантаження несуть найчастіше постійний характер.

Найчастіше зустрічається імпінджмент синдром плечового суглоба, але є інші види цієї патології:

  • передній імпінджмент синдром гомілковостопного суглоба, при якому болить суглоб гомілки через тильне згинання стопи;
  • задній імпінджмент синдром гомілковостопного суглоба, який відбувається через підошовне згинання стопи, характерного для професійних танцюристів;
  • імпінджмент синдром феморо-ацетабулярний (тазостегнового суглоба) із залученням шийки стегнової кістки та вертлужної западини, коли болить тазостегновий суглоб;
  • імпінджмент колінного суглоба.

В залежності від первинності або вторинності патології, причини виникнення імпінджменту синдрому різні.

Причини первинного імпінджменту синдрому:

  • вроджені аномалії розвитку акроміального відростка;
  • посттравматична деформація форми кісток;
  • артроз;
  • остеофіти;
  • потовщення навколосуглобових м’язів.

Причини вторинного імпінджменту синдрому:

  • хронічний бурсит;
  • нестабільність суглоба;
  • травми;
  • спазм та запалення ротаторної манжети;
  • осифікація обертальної манжети;
  • вікові дегенеративні зміни манжети
Імпіджмент синдром

Симптоми

Імпінджмент синдромом називають порушення, що відбуваються у великому суглобі. При цьому звужується простір між обертальною манжетою та бурсою. Сухожилля натираються, дратуються та пошкоджуються. Чим яскравіше запалення та пошкодження, тим сильніший біль при русі. У більш запущених випадках біль може бути і уві сні вночі. Самостійно біль не вщухає, при цьому потрібне медикаментозне втручання. Виникає сильний біль, рухи в суглобі значно обмежуються, до ступеня повного знерухомлення плечового суглоба при піднятті руки та закладанні руки за спину. Біль інтенсивний. Через імпіджмент синдром розвивається незворотний процес-дегенерація сухожиль ротатора, що надалі веде до розриву ротаторної манжети.

Імпіджмент синдром

Діагностика

Для встановлення патологічних змін в зчленуванні плеча використовують:

  • фізикальні дослідження – огляд, обмацування, вимір кута відведення кінцівки;
  • функціональні проби з навантаженням і без неї;
  • рентгенографію в двох площинах.

Також, для більш повного вивчення застосовують високотехнологічні методи променевої діагностики – спіральну комп’ютерну томографію (СКТ) і МРТ. Для виявлення запального процесу призначають лабораторні аналізи крові і сечі.

Лікування
Імпіджмент синдром. Лікування

Консервативне лікування Медикаментозне: при першому та другому ступені застосовуються протизапальні препарати, хондропротектори, судинорозширюючі препарати, міорелексанти і місцеві мазі, аплікації.PRP терапія – це сучасний спосіб лікування артрозу суглобів, який полягає в ін’єкції плазми, збагаченої тромбоцитами в уражений суглоб.

Ін’єкції гіалуронової кислоти – один з найбільш ефективних методів безопераційного лікування артрозу. Найчастіше застосовується при недостатній ефективності консервативних методів лікування остеоартрозу суглоба. Гіалуронова кислота входить до складу синовіальної рідини здорового суглоба і є природним структурним компонентом суглобового хряща.

SVF (Ін’єкції стромально-васкулярної жирової фракції ) – це багатообіцяюча сучасна регенеративна терапія, яка допомагає природним шляхом відновити пошкоджені частини опорно-рухової системи за рахунок впливу збалансованого комплексу мезенхімальних стовбурових клітин, факторів росту, цитокінів.Ударно-хвильова терапія – метод безопераційного лікування заснований на дії акустичних ударних хвиль. ЛФК – лікувальна фізкультура при артрозі спрямована не тільки на підтримку тонусу м’язів і зміцнення зв’язок, але і на розробку суглоба, а також на формування звички правильно рухатися.
Все більшої популярності набуває пролотерапія – сучасний напрямок регенеративної медицини, що полягає у застосуванні ін’єкційних технік препаратами факторів росту або субстанцій, які стимулюють їх локальне вивільнення. Введення зазначених препаратів (біотехнологічних продуктів) призводить до запуску каскаду імунних реакцій в ушкодженій ділянці та стимулювання процесів регенерації пошкоджених чи дегенерованих змін суглоба.

PRP-ТЕРАПІЯ

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

Детальніше

КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

Детальніше

SVF-ТЕРАПІЯ

SVF-ТЕРАПІЯ

Детальніше

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Імпіджмент синдром
Імпіджмент синдром

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!