Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Артроз плечового суглоба

Артроз плечового суглоба (омартроз) 

Артроз плечового суглоба – це хронічне захворювання, в основі якого лежить ураження хрящової тканини з наступною появою кісткових розростань і обмеженням рухливості. Найчастіше страждають літні люди, проте важка фізична праця і запальні процеси сприяють ранньому розвитку патології. Без своєчасного лікування рухи в ураженому суглобі повністю блокуються.
Хрящова тканина – це гладкий прошарок між дотичними ділянками кісток.

Вона забезпечує їх легке ковзання одна відносно одної, гарантуючи вільну і безболісну роботу суглоба. Надмірне навантаження, запалення або травма можуть запустити дистрофічний процес, який поступово поширюється по всій поверхні.

В результаті гладкість суглобових поверхонь порушується, а рухи починають завдавати болю. Одночасно по краях суглоба починають з’являтися кісткові розростання, які, з часом, заміняють собою вражений хрящ. Так по мірі прогресування дегенеративного процесу в нього залучаються не тільки кістки, але і навколишні тканини. Кінцівка деформується, м’язи спазмуються, а зв’язки стають слабкими та втрачають еластичність. Без лікування людина втрачає здатність рухати рукою.
На відміну від колінного, гомілковостопного і тазостегнового суглобів, плече не відчуває значних навантажень при ходьбі, ось чому ця форма артрозу виникає значно рідше. Патологію можуть викликати:

  • надмірне фізичне навантаження: підйом вантажів, професійний спорт, вібрація;
  • вроджені патології будови плечового суглоба і розташованих поруч структур;
  • ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак та інші аутоімунні захворювання;
  • вроджена слабкість сполучної тканини, що супроводжується гіпермобільністю суглобів;
  • травми: вивихи, розтягнення та розриви зв’язок, внутрішньосуглобові переломи кісток;
  • гормональні перебудови та збої (в тому числі, вагітність, клімакс);
  • запальні захворювання суглоба і навколосуглобових структур (артрити, бурсити тощо);
  • порушення обміну речовин, в тому числі, подагра, цукровий діабет.

Важливу роль в схильності до артрозу має спадковість.

Артроз плечового суглоба

Лікарі виділяють 3 ступеня деформуючого артрозу плечового суглоба, що визначають його симптоми та вибір тактики лікування:
1 ступінь характеризується мінімальними проявами: біль виникає тільки при інтенсивному або тривалому навантаженні та швидко проходить після відпочинку, а на рентгені виявляється субхондральний склероз суглобових поверхонь;
При артрозі 2 ступеня біль стає набагато сильнішим, людині доводиться використовувати знеболюючі препарати для полегшення самопочуття; на рентгенограмі видно виражене звуження суглобової щілини, великі ділянки руйнування хряща, а також кісткові розростання (остеофіти);
На завершення, 3 ступінь захворювання супроводжується постійними інтенсивним болем, рухливість суглоба значно обмежена, а на знімку видно повне руйнування хрящової тканини, деформація кісткових структур і велику кількість остеофітів.

Симптоми

Першою ознакою є біль. Спочатку ниючий біль турбує пацієнта вранці та ввечері, а також при різких змінах погоди. Больові синдроми виникають також при обмацуванні плеча або різких навантаженнях на суглоб. Біль не завжди локалізується тільки в суглобі, а може «віддавати» в спині, в ліктях, долонях. На пізніх стадіях біль не вщухає навіть, коли суглоб перебуває в спокої.
Утруднення руху суглоба – це друга ознака, що супроводжує недуга з самих ранніх стадій. Пацієнту стає все складніше здійснювати навіть такі прості дії, як дотик рукою до верхівки голови, обертання руками, відведення рук назад і т.п. На запущених стадіях артрозу плечових суглобів, верхні кінцівки взагалі перестають рухатися. Патологічні шерех, хрускіт і скрип суглобів, викликані відкладенням в суглобі солей, спочатку ледве помітні, але на пізніх стадіях хвороби можуть бути чітко чути. Припухлість і почервоніння навколо плечового суглоба, що супроводжується підвищенням температури всього тіла, – пряме свідчення запалення.
Затвердіння суглоба відбувається на пізніх стадіях артрозу внаслідок покриття суглоба кістяними наростами. Посттравматичний артроз плечового суглоба, розвивається після травмування, і наслідки можуть бути катастрофічними. Починаючи з розвитку червонувато-синюватого відтінку на шкірних покривах до розривання тканин і розтягування. При цьому відбувається порушення звернення крові і скорочення тонусу м’язів.
Терапію такого процесу слід починати відразу, як тільки на рентгені з’явилися зміни в хрящі. Іноді патологія може протікати безсимптомно, але коли виявлені кісткові розростання, і суглоб стає нерухомим, починає відчуватися больовий синдром, який з часом стає все сильніше. Посттравматичний артроз лікується комплексно – спочатку треба забезпечити повний захист суглоба від напруг і навантажень. Найчастішим ускладненням патології є невралгія, тому без допомоги лікаря-невропатолога не обійтися. Щоб відновити повноцінне звернення крові, можна використовувати електромагнітну терапію – вона допоможе поліпшити рухливість.

Артроз плечового суглоба

Діагностика

Для встановлення патологічних змін в зчленуванні плеча використовують:

  • фізикальні дослідження – огляд, обмацування, вимір кута відведення кінцівки;
  • функціональні проби з навантаженням і без неї;
  • рентгенографію в двох площинах.

Однак, для більш повного вивчення застосовують високотехнологічні методи променевої діагностики – спіральну комп’ютерну томографію (СКТ) і МРТ. Для виявлення запального процесу призначають лабораторні аналізи крові і сечі.

Лікування
Артроз плечового суглоба. Лікування

Консервативне лікування Медикаментозне: при першому та другому ступені застосовуються протизапальні препарати, хондропротектори, судинорозширюючі препарати, міорелексанти і місцеві мазі, аплікації. PRP терапія – це сучасний спосіб лікування артрозу суглобів, який полягає в ін’єкції плазми, збагаченої тромбоцитами в уражений суглоб.

Ін’єкції гіалуронової кислоти – один з найбільш ефективних методів безопераційного лікування артрозу. Найчастіше застосовується при недостатній ефективності консервативних методів лікування остеоартрозу суглоба. Гіалуронова кислота входить до складу синовіальної рідини здорового суглоба і є природним структурним компонентом суглобового хряща.

SVF (Ін’єкції стромально-васкулярної жирової фракції ) – це багатообіцяюча сучасна регенеративна терапія, яка допомагає природним шляхом відновити пошкоджені частини опорно-рухової системи за рахунок впливу збалансованого комплексу мезенхімальних стовбурових клітин, факторів росту, цитокінів.Ударно-хвильова терапія – метод безопераційного лікування заснований на дії акустичних ударних хвиль. ЛФК – лікувальна фізкультура при артрозі спрямована не тільки на підтримку тонусу м’язів і зміцнення зв’язок, але і на розробку суглоба, а також на формування звички правильно рухатися.Дієтотерапія – правильне харчування при артрозі дуже важливо. Якщо пацієнт страждає від зайвої ваги доведеться докласти зусиль, щоб її скинути.
Все більшої популярності набуває пролотерапія – сучасний напрямок регенеративної медицини, що полягає у застосуванні ін’єкційних технік препаратами факторів росту або субстанцій, які стимулюють їх локальне вивільнення. Введення зазначених препаратів (біотехнологічних продуктів) призводить до запуску каскаду імунних реакцій в ушкодженій ділянці та стимулювання процесів регенерації пошкоджених чи дегенерованих змін суглоба.

PRP-ТЕРАПІЯ

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

Детальніше

MFAT-ТЕРАПІЯ

MFAT-ТЕРАПІЯ

Детальніше

SVF-ТЕРАПІЯ

SVF-ТЕРАПІЯ

Детальніше

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Артроз плечового суглоба
Артроз плечового суглоба

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!