Є питання? Телефонуйте!
+38(067) 565-68-11

Адгезивний капсуліт

Адгезивний капсуліт плеча (синдром «замороженого плеча»)

Адгезивний капсуліт плеча (синдром «замороженого плеча») – захворювання, що характеризується скутістю і болем в плечовому суглобі. При хронічному запаленні капсула плечового суглоба потовщується, знижується її еластичність і ускладнюється рухливість суглоба. У ній утворюються спайки й рубці, в результаті чого знижується кількість синовіальної рідини, що виробляється для ковзання суглоба.
У клініці «Ортодок» на Вас чекає медична допомога від кращих спеціалістів в галузі ортопедії. Вони розкажуть, як вилікувати уражену ділянку і порадять чим лікувати, щоб уберегти організм від впливу сильних знеболюючих препаратів. В арсеналі клініки представлені сучасні методи діагностики та лікування захворювання на різних стадіях.

Зазвичай воно виникає на тлі інших серйозних патологій, таких як:

  • цукровий діабет;
  • аутоімунні захворювання;
  • порушення мозкового кровообігу;
  • проблеми з серцево судинною системою.

Найчастіше виникає у жінок старше 40, але бувають і випадки, коли по суті ніяких причин не було для виникнення даного захворювання. Робота, через яку доводиться тримати руки високо, наявність остеохондрозу, порушення гормонального фону, недостатність активності щитовидної залози – все це може стати поштовхом до виникнення недуги.
Запалення капсули може бути наслідком травм або раніше перенесеної операції.
Можна зробити висновок, що при адгезивному капсуліті відбуваються порушення нейтрофічного характеру.

Адгезивний капсуліт плеча

Адгезивний капсуліт проходить в три стадії. А приблизна тривалість кожного етапу окремо приблизно 4 місяці.

  • Перша стадія. Найлегша. Вона розвивається приблизно 9 місяців. Пацієнт відчуває біль, дискомфорт і порушена працездатність при фізичному навантаженні.
  • Друга стадія. Розпал захворювання. Неможливість руху стає серйозною. Пацієнт скаржиться на те, що немає можливості підняти кінцівку.
  • Третя стадія. Підвищення працездатності суглоба, за умови дотримання рекомендацій лікаря і своєчасного прийому лікарських засобів.

Адгезивний капсуліт. Симптоми

Найпоширеніша ознака капсуліту – це біль. Вона турбує без впливу видимих ​​подразників та посилюється після фізичного навантаження. Людина не може заснути, оскільки біль не проходить у стані спокою.
Ще одна типова ознака – порушення рухливості кінцівки. Труднощі виявляються при спробі вмитися, є і вчиненні інших побутових дій. За кілька місяців суглоб може повністю блокуватися. У другій фазі захворювання біль проходить, проте рухи залишаються обмеженими. Через деякий час при правильному лікуванні капсуліту симптоми патологічних проявів проходять або стають менш вираженими.

Діагностика

Для діагностики адгезивного капсуліту зазвичай достатньо огляду пацієнта і вивчення анамнезу. У деяких випадках, лікар може направити пацієнта на рентген або УЗД, щоб виключити інші захворювання, такі як артрит або пошкодження обертальної манжети плечового суглоба.

Лікування
Адгезивний капсуліт плеча. Лікування

Терапевтичні заходи включають:

  • дотримання ортопедичного режиму – важливо виключити навантаження на суглоб. Знерухомити суглоб вдається за допомогою м’якої пов’язки;
  • медикаментозне лікування адгезивного капсуліту плеча полягає у призначенні нестероїдних протизапальних засобів. Дозування та тривалість прийому залежать від вираженості патологічного процесу. Нерідко лікарем робляться внутрішньосуглобові блокади з використанням глюкокортикоїдів. Якщо гормональні препарати використовувати заборонено, то суглоб вводять препарати на основі гіалуронової кислоти;
  • фізіотерапевтичне лікування полягає у призначенні ультрафонофорезу. З його допомогою вводяться препарати, створюється їхнє депо, тому одужання настає швидше. У клініці “Вертебра” проводиться апаратне лікування за участю сучасного обладнання. Наприклад, супер індуктивна система генерує електромагнітні хвилі, покращуючи обмін речовин у тканинах, прискорюючи процес одужання;
  • ЛФК при адгезивному капсулі після зменшення болю необхідно для розтягнення капсули суглоба. Інструктор ЛФК навчає пацієнта спеціальними вправами. Їх слід виконувати протягом кількох місяців. У клініці є спеціальні тренажери, які допомагають дозовано розтягувати капсулу.
Адгезивний капсуліт плеча

Для розвантаження ураженої ділянки застосовують кінезіотейпування.

Останнім часом, широко використовується методика лікування ін’єкцій плазмою пацієнта, збагаченою тромбоцитами (PRP-терапія). Для цієї процедури набирається кров пацієнта, яка проходить спеціальну обробку, з виділенням тільки плазми з тромбоцитами. Після цього вводиться в область запаленого суглоба. Гарний ефект досягається за рахунок здатності тромбоцитів стимулювати відновлення тканин, та запускати ріст нових судин.

PRP-ТЕРАПІЯ

Детальніше

ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ

Детальніше

КІНЕЗІОЛОГІЧНЕ ТЕЙПУВАННЯ

Детальніше

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

Детальніше

Клінічний випадок

Клінічний випадок процесі написання….

Адгезивний капсуліт плеча
Адгезивний капсуліт плеча

Ми щодня працюємо над удосконаленням умов центру, створюючи простір який покриває всі потреби пацієнтів. Наші фахівці підберуть саме той курс лікування, який допоможе подолати тимчасові незручності пов’язанні з травмами та патологічними процесами, позбавитись болю та відновити втрачене здоров’я суглобів!

Ставьте хвилюючи запитання в чаті Вайбера і ми допоможемо вирішити Ваші проблеми!