standard-title Методи лікування

Методи лікування

Методи лікування в травматології і ортопедії

Травматологія та ортопедія по праву вважається медичною дисципліною найбільш близькою до іншої точної науки – фізики, а точніше до її розділу – механіка. Дійсно, всі функції опорно-рухового апарату підкоряються її законам. Є навіть таке поняття – біомеханіка. Це механічні процеси, що протікають в живому організмі.


Кінцівки людини, а точніше їх щільна основа – кістки, по принципу своєї анатомічної будови нагадують важелі. У рух ці важелі приводять м’язи, які можуть змінювати свою довжину. Залежно від точок кріплення, кожен м’яз може впливати на стан кістки-важеля в просторі. Для більш складних і точних рухів природа створила в організмі рухливі суглоби.

Робота лікаря травматолога-ортопеда неможлива без розуміння принципів біомеханічних процесів, що відбуваються в організмі. Основні методи лікування в травматології й ортопедії базуються саме на цих базисних основах.

Регенеративна медицина

Основною концепцією є лікування захворювання шляхом регенерації (відновлення) змінених або пошкоджених тканин або органів. Насправді перші спроби відновлення трансплантації клітин кісткового мозку були виконані ще кілька десятиліть тому. Однак тільки в даний час накопичені достатні знання в генетиці, цитології, імунології, щоб говорити про зародження нового етапу розвитку медичної науки регенеративної медицини.

Існують три принципових підходи до лікування:

  • Омолодження – означає посилення фізіологічних процесів в організмі, спрямованих на відновлення (загоєння) тканин. Широко відомий факт, що частина тканин організму людини (наприклад, шкіра, слизові) відновлюється швидко і повністю і без втручання лікарів. Однак інші тканини (хрящ суглобів, сухожилля і зв’язки) не володіють високою природною відновлювальною здатністю.
  • Трансплантація. Трансплантацією називають заміщення хворих тканин і органів здоровими, взятими від донора. У деяких випадках можна проводити аутотрансплантацію, наприклад при розриві передньої хрестоподібної зв’язки, розташованої усередині колінного суглоба, її заміняють частиною власної зв’язки надколінника. В майбутньому з’явиться можливість використовувати для трансплантації штучні органи, вирощені в лабораторії з власних клітин людини.
  • Регенерація це відновлення змінених або пошкоджених тканин за рахунок введення стовбурових клітин або факторів росту безпосередньо в осередок хвороби.

На регенеративну медицину покладають великі надії в плані повного лікування багатьох хвороб старіння.

Телефонуйте нам:

+38(044) 466-83-38

+38(067) 565-68-11

Запишіться на прийом:

 

Ультразвукова діагностика суглобів

УЗД м’яких тканини та суглобів – ультразвукове безболісне та безпечне дослідження, яке є найкращим методом діагностики захворювань суглобів. Застосовується для обстеження м’яких тканин недоступних для рентгену, оцінки стану м’язів, хрящів, суглобових сумок та сухожилля.

УЗД суглобів та розташованих навколо них м’яких тканин дозволить оцінити наступні елементи з’єднання:
• контури суглобової поверхні кісток суглоба (їх нерівність свідчить про запальний або дегенеративний процес);
• стан хрящової тканини (товщина хрящового покриття, рівність контуру);
• розміри внутрішньосуглобової щілини, що мають важливе діагностичне значення;
• об’єм та прозорість рідини в порожнині суглоба;
• наявність в суглобі патологічних елементів (кров, гній, уламки кісток, тощо);
• стан капсули суглоба;
• цілісність внутрішніх та зовнішніх зв’язок, що забезпечують нормальне функціонування суглоба;
• стан навколишніх м’яких тканин (м’язи, сполучна та жирова тканина, підшкірна клітковина).
Інформативна цінність УЗД суглобів та м’яких тканин цілком достатня, щоб виявити будь-яку патологію, у тому числі:
• запальний процес (артрит, бурсит та інше);
• дегенеративні зміни в суглобі (артроз);
• травматичні ушкодження суглобу;
• доброякісні чи злоякісні пухлини в зоні суглоба.

Ми застосовуємо УЗ – дослідження при проведенні пункцій, внутрішньосуглобових та навколосуглобових ін’єкцій – для контролю правильного потрапляння в суглоб і введення оптимальної дози лікарського препарату. Під контролем ультразвуку також проводиться нідлінг – процедура, спрямована на вимивання кальціната в сухожиллях. У деяких випадках УЗД проводиться під час артроскопічних операцій для кращої візуалізації патології (наприклад, кальціната в сухожиллях м’язів).

Медичний центр «Ортодок» гарантує високу якість УЗД суглобів, оскільки під час обстеження використовуються широкосмугові і високочастотні датчики ультразвукового обстеження сухожиль і зв’язок суглоба, що значно підвищує ефективність та точність діагностики. Ультразвуковий сканер Philips ClearVue 650 нового покоління дозволяє поставити точний діагноз навіть при розмитості первинних симптомів. Приходьте, ми обов’язково вам допоможемо!

Показати більше

Ін’єкції мікрофрагментованним жиром (Mfat-терапія)

За допомогою спеціального набору LIPOGEMS, проводиться забір жирової тканини шляхом ліпосакції. На відміну від SVF терапії, в даному методі не застосовується центрифугування, а жирова тканина обробляється механічним способом. Завдяки чому клітини мішені зберігають свою регенеративні властивості в повному обсязі та вводяться в місце ураження неушкодженими. Процедура проводиться в стерильних умовах та під місцевою анестезією. Потім за допомогою УЗД отриманий матеріал вводиться в суглоб Так лікар ортопед зможе точно і безпечно зробити укол в ушкоджене місце.

Після ін’єкції протягом двох днів не рекомендується сильно навантажувати суглоб, однак не можна зовсім залишати його без руху. Якщо не рухатися, то обмін речовин в ураженому суглобі сповільнюється, а значить, і відновлення тканин теж. Більшість пацієнтів спостерігають поліпшення стану через 6-8 тижнів після проходження курсу лікування.

Показати більше

PRP-терапія

 Platelet Rich Plasma (PRP)плазма, збагачена тромбоцитами.
Це рідка частина крові. Вона складається в основному з води та білків. Тромбоцити – це клітини крові, які забезпечують максимальну швидкість загоєння, за рахунок факторів росту та інших необхідних для регенерації, речовин. Активація тромбоцитів грає ключову роль в природному процесі загоєння організму. Досить згадати ситуацію, коли ви поранилися і як швидко при цьому зупиняється кров.

Цією методикою ми цілеспрямовано вводимо плазму, збагачену тромбоцитами в потрібне місце. Що забезпечує максимально швидкий ефект від процедури у вигляді зменшення запалення і прискорення регенерації.

   Показання до використання методики:

– Лікування артрозу дрібних та великих суглобів;

– Лікування наслідків травм зв’язок і сухожиль;

– Ураження хребта (остеохондроз, пошкодження міжхребцевого диска);

– Ушкоджень (надриви, часткові розриви, розтягнення) зв’язок, сухожиль, капсули суглобів і м’язів;

– Порушення, захворювання і травми опорно-рухового апарату (від епікондиліту до плантарного фасциита «п’яткової шпори»);

– Спортивні травми, синдром «перетренованості»;

-Для швидшої реабілітації після проведення хірургічних операцій;

   Варто відзначити ефективність при хронічних та частих травмах, перевантаженнях у спортсменів, при так званих тенезопатіях – запалення місць кріплень сухожиль: «лікоть тенісиста, гольфіста», «коліно бігуна», «плече плавця».

Метод повністю безпечний, тому що лікар використовує власну плазму крові пацієнта, збагачену тромбоцитами.

Ефекти після проведення курсу PRP-терапії:

– Активізація кровопостачання області ураженого суглоба;

– Поліпшення постачання суглобового хряща поживними речовинами;

– Відновлення вироблення суглобної рідини;

– Збільшення обсягу рухової активності в суглобі;

– Значне скорочення часу реабілітації після травм, проведення оперативних втручань на суглобі.

Як виконується процедура?

   Невелика кількість крові пацієнта (20 мл) береться з ліктьової вени. За допомогою спеціальної центрифуги кров розділяється на шари. Шприцом витягають плазму і тромбоцити, які потім вводять в патологічний осередок.

За допомогою сконцентрованих біологічно активних факторів плазми стимулюються процеси загоєння та одужання. Клінічні результати показують збільшення рухливості в суглобі при одночасному зменшенні болю.

   Після проведення PRP-терапії результат можна відчути через кілька тижнів, а довгострокові ефекти відзначаються через 6-12 місяців.

Відразу після проведення терапії можливе посилення запалення, скутість і больові відчуття, що пов’язано з активацією регенерації. Однак надалі пацієнти відзначають зменшення болю і запалення, поліпшення рухливості в суглобі, також відбувається поліпшення еластичності зв’язок і підвищення захисних властивостей хрящової тканини.

Як часто робити уколи?

   У більшості випадків ін’єкція робиться раз у два тижні. Деяким пацієнтам буває достатньо всього однієї процедури. Однак, як правило, необхідно 2-3 процедури. В середньому ін’єкції проводяться кожні 2-3 тижні.

Показати більше

Препарати гіалуронової кислоти

Препарати гіалуронової кислоти – дуже корисні й ефективні ліки: гіалуронат натрію утворює на пошкодженому хрящі захисну плівку, яка захищає тканину хряща від подальшого руйнування і поліпшує ковзання дотичних хрящових поверхонь. Гіалуронова кислота являє собою заміщення власної синовіальної рідини суглоба, при її відсутності, зменшенні продукування при патологічних станах та як допоміжний препарат для більш швидкої та безболісної реабілітації.

Лікування препаратами гіалуронової кислоти проводять курсами: всього на курс лікування потрібно провести по 3-4 ін’єкції в кожний хворий суглоб, інтервал між ін’єкціями звичайно від 7 до 14 днів. При необхідності курс повторюють через півроку-рік.

Показати більше

Блокади

Розповсюджений та перевірений часом метод лікування больового синдрому. В основу покладено введення медикаментозних препаратів (знеболюючих, гормональних, спазмолітиків, протинабрякових і т.п.) в осередок патології який відповідає за локальне розповсюдження больових відчуттів та проявів.

Показати більше

SVF-терапія

За допомогою спеціального набору проводять забір жирової тканини. Отриманий матеріал проходить фільтрацію для розділення на SVF та власне жирову тканину. Отриману фракцію центрифугують, з отриманого препарату виділяють МСК, яку вводять під УЗД контролем в зону пошкодження, стимулюючи процеси регенерації при локальному пошкодженні менісків, м’язів, сухожиль, зв’язок та хрящових складових суглобу.

Показати більше

Діагностично-лікувальна пункція

Метод терапії який полягає у проколюванні запаленого суглоба та евакуації патологічної кількості рідини яка утворилася внаслідок захворювання чи травми. Завдяки цьому, зменшується внутрішньосуглобовий тиск, а виділеній рідині проводять бактеріологічний аналіз для виявлення природи походження та причини патологічного накопичення.етод терапії який полягає у проколюванні запаленого суглоба та евакуації патологічної кількості рідини яка утворилася внаслідок захворювання чи травми. Завдяки цьому, зменшується внутрішньосуглобовий тиск, а виділеній рідині проводять бактеріологічний аналіз для виявлення природи походження та причини патологічного накопичення.

Показати більше

Нідлінг

Процедура проводиться за допомогою голки. Потрапивши кінчиком голки на певну глибину, на якій знаходиться осередок патологічного ураження, можна локально провести деструкцію цих структур не розрізаючи шкіру та шари під нею. Процедура активно використовується у лікуванні травм та захворювань кисті, таких як хвороба Нотта, Контрактура Дюпюїтрена та післятравматичні контрактури суглобів пальців.

Показати більше

Ударно-хвильова терапія

Метод лікування ударно-хвильової терапії – це вплив на організм акустичними хвилями. На уражену ділянку організму точково направляють акустичні хвилі різної частоти й сили. Частоту, силу і глибину проникнення акустичної хвилі, лікар розраховує індивідуально кожному пацієнту, з урахуванням конкретного захворювання і його стадії.

Показати більше

Магніто-лазерна терапія

Магнітолазеротерапія – особливий напрямок фізіотерапевтичного лікування хвороб, що поєднує властивості лазерного випромінювання і лікувальних можливостей магнітного поля. Комбінація методів дозволяє більш ефективно впливати на змінені тканини. Це виражається в здатності підвищувати місцевий і загальний імунітет і усувати запальні та дегенеративні процеси. Магнітолазеротерапія прискорює загоєння і регенерацію тканин і органів після ушкодження, позбавляє від больового синдрому і набряклості, зупиняє руйнування кісток і хрящів при захворюваннях суглобів і хребта. При цьому використання методу магнітолазерної терапії не викликає побічних ефектів. Вона легко переноситься і дозволяє досягти стійкого довгострокового результату.

Показати більше

Кінезіологічне тейпування

Тейпування має протизапальну, підтримуючу, знеболюючу, лімфодренажну, розслаблюючу дію на м’язи. Крім того, тейп допомагає зняти набряки та підтягнути шкіру. Основа тейпів не перешкоджає диханню шкіри та випаровуванню поту з її поверхні. Дані властивості дозволяють використовувати тейпи при прийнятті ванн та інших різних водних процедур. Залежно від матеріалу тейпів (х \ б або синтетика) вони можуть накладатися на термін від декількох днів до тижня і більше, без проблем витримуючи ритм життя пацієнта, високий темп тренувань або змагань в будь-яких зовнішніх умовах, не втрачаючи своїх властивостей і забезпечуючи терапевтичний ефект 24 години на добу.

Показати більше